GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 23. 05. 2019 07:46

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak správně vybrat khaki barvu
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 14:30 
Opravdu ukecanej...

Rád bych přestříkal gaze66 na pěknou ruskou khaki barvu. Jenže nevím kde takovou barvu koupit a jak se nenechat ošálit prodavačem při výběru odstínu.
Díky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 14:44 
Okomentuju vše :-)

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: CZ
Mrkni na http://vmv-olomouc.com , pod menu je odkaz na kamuflážní barvy, má v nabídce i ruské.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 15:29 
Opravdu ukecanej...

Když jsem se ptal v obchodě tak mi řekli že chtějí nějaké číslo barvy, aby to mohli namíchat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 16:24 

No já mám na uazu origo kahki barvu a nechávám jí míchat ale kdyby jsi mě rozkrájel tak odstín dohromady nedám.. musim se kouknout n plechovku, nicméně ted sem s tim štětkoval polní kuchyn a ta vypadá docela dobře (mužu dát fotku ale jen pro orientační představu) nicméně název to má olivová khaki.. a je asi tý ruský co jí mám na uazu nejblíž, jiný mi k tomu něják nepásnou 8) kouknu se na ten název dám vědět co to je....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 16:28 

kukni sem mají aj znaky barvy podle armád roku.....http://www.auradesign.eu/camo_paints.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 16:43 

Boss píše:
kukni sem mají aj znaky barvy podle armád roku.....http://www.auradesign.eu/camo_paints.htm

no tak ti čoveče něják nevim... ono co mám uaze tak tam ty sedmdesátý léta něják neodpovídaj páč vnitřek kde se zachoval puvodní nátěr tak je takovej víc zelenější :lol: já mám totiž pocit že oni sověti to míchali něják podle vypitejch flašek vodky :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 17:02 
Site Admin

Zdenda.Gaz66 píše:
Rád bych přestříkal gaze66 na pěknou ruskou khaki barvu. Jenže nevím kde takovou barvu koupit a jak se nenechat ošálit prodavačem při výběru odstínu.
Díky

Před zaháním nového příspěvku doporučuji použít funkci "Hledat" a zkusit najít, jestli to na tomto fóru už někdo neřešil. Kdybys dal vyhledat třeba jen slovo 'khaki', tak by ti vyskočila řada příspěvků a postupně bys došel k diskuzi http://www.gazklub.cz/diskuze/viewtopic.php?t=1150, kde se toto téma již dostatečně probralo, včetně ukázek a řady tipů...

Honza 001 píše:
ono co mám uaze tak tam ty sedmdesátý léta něják neodpovídaj páč vnitřek kde se zachoval puvodní nátěr tak je takovej víc zelenější :lol: já mám totiž pocit že oni sověti to míchali něják podle vypitejch flašek vodky :lol:

Toto je spíš otázka stárnutí barvy na slunci, na dešti a za mrazu. Na mém autě, které není zdaleka tak staré a na 100% má původní lak z výroby, je to patrné po 6-ti letech také. Interiér je krásně zelený, lesklý a hladký, kdežto třeba kapota má na sobě takové mapy až do šeda a povrch je hrubý. Jde to malinko rozleštit, ale obecně ta barva není nijak stálá. Asi bude časem následovat stejná procedůra na autě, jakou jsem letos aplikoval na přívěs, kde jsem mimochodem nechal namíchat barvu ČSN 5450 polomat a výsledek je k vidění na adrese http://uaz.rustina.cz/FOTOGALERIE/_MINIM.htm. Dnes bych až asi volil čistý mat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 17:21 
Opravdu ukecanej...

Přečetl jsem a nejsem o nic chytřejší než dříve. Pokaždé jiná barva na CA army :roll: ...
Na stránky co prodávají barvy namíchané jsem se díval, ale ta cena je nějaká podezřele nízká. 160-250,- za litr. Ptal jsem se autolakýrníka a on říkal že barva na auto stojí přes tisícovku litr.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 18:06 

Martine hustá repas přívěsu dobře ty.. seš nemalej frajer to já se s polnici takhle moc nepáral :( .. to je snad škoda do toho něco nakládat ne? :lol: jinak já sem nechával vždycky míchat polomat.. cenově sem se vešel do 1000 včetně ředidla a tužidla... jinka 200 kč za litr barvy je opravdu nějáký divný.... minimálně to právě bude bez těch zminovanejch inkrediencích... jinka tady je foto polnice.. neni stříkáno jen hrubě ošmrklováno a potřeno štetcem což je zase trochu něco jinýho než když se stříká.... jinka na jaře budu chytřejší páč tou barvou chci udělat sanitu... já bych asi do matu nešel, tohle je pololesk a eště ke všemu nějáká prumyslová či co..... kdyby to byla nějáká speciál tak ta cena je asi jiná.. čert se v tom vyznej.... :lol:

jinka u toho matu bych se bál aby tam nebyl vidět každej šmohanec... třebas jako na matový černý.. ta je prostě už taková vyblitá.....

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 18:34 
Site Admin

Zdenda.Gaz66 píše:
Přečetl jsem a nejsem o nic chytřejší než dříve. Pokaždé jiná barva na CA army :roll: ...
Na stránky co prodávají barvy namíchané jsem se díval, ale ta cena je nějaká podezřele nízká. 160-250,- za litr. Ptal jsem se autolakýrníka a on říkal že barva na auto stojí přes tisícovku litr.

Nechal jsem namíchat 5 kg syntetického polomatu a včetně kyblíku, který mi naúčtovali, jsem platil 814,- Kč. Bylo to u firmy Triga (http://www.dumbarev.cz) u brněnského Globusu, kterou mám po cestě domů z Brna a vždycky jsem u nich nakupoval.

Honza 001 píše:
to je snad škoda do toho něco nakládat ne?

To jsem si taky říkal. Ale jen do chvíle, kdy jsem skutečně potřeboval něco odvézt. A jak to skončilo, je vidět na posledních přidaných obrázcích na adrese http://uaz.rustina.cz/FOTOGALERIE/_PRI_PRACI.htm. Takový je ale život - já mám auta na práci a ne do vytrínky, když se mi nepoškozená autíčka taky moc líbí.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 19:07 

Na Jitčiném plachťáku je plný mat a uplně v poho,žádná vyblitá Honzo....Na Nataši je 5450 lesk a je to za 3 roky vybledlé celkem fest,když to porovnám z polnicí,která je asi o rok později stříkaná.....Ale.....stojí venku!!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 19:13 

Libor Machala píše:
Na Jitčiném plachťáku je plný mat a uplně v poho,žádná vyblitá Honzo....Na Nataši je 5450 lesk a je to za 3 roky vybledlé celkem fest,když to porovnám z polnicí,která je asi o rok později stříkaná.....Ale.....stojí venku!!!

no tak mě hned nebij no..... :lol: :lol: :lol: stejně si myslim že je too... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 19:34 

Zdenda.Gaz66 píše:
no ale to to je obyč syntetika žádný akryl nebo polyuretan :? takže cena je v poho pokud to chceš dýmnůt akrylem prosím :roll: ale to bys to mohl zrovna hodit do boxu :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 19:46 
Opravdu ukecanej...

Boss píše:
pokud to chceš dýmnůt akrylem prosím :roll: ale to bys to mohl zrovna hodit do boxu :D :D

to sem nepochopil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 19:52 

Honza 001 píše:
Libor Machala píše:

no tak mě hned nebij no..... :lol: :lol: :lol: stejně si myslim že je too... :lol:

:twisted: :twisted: :twisted:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 20:06 

Boss píše:
Zdenda.Gaz66 píše:
pokud to chceš dýmnůt akrylem prosím :roll: ale to bys to mohl zrovna hodit do boxu :D :D

to sem nepochopil

teda co jsem z toho tak něják pochopil já že akryl nebo polyeu.. jsou vyloženě barvy pro vyšší kvalitu... takže technoligie nanaášení by měla bejt uměrná ke kvalitě.. což znamená stříkání bezprašném prostředí, vypalování při nějáké teplotě atd.. jenž by to pak mělo udělat pěkně hladoučky povrch.. jako třeba u metli....ale to je asi taky kapitola sama o sobě..... jestli v tom myslej takopvý to samo domo no tak asi to teda stačino.... spíš si myslim že cena barvy je asi to poslední co bych řešil spíš by mě děsil čas práce tak aby to za něco stálo :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 21:39 
Opravdu ukecanej...

kastli přejedu bruskou, kouty vybrousím ručně, na stěny garáže hodím mikroten a mám bezprašný prostředí, začnu stříkat a hotovo, vypalovat nebudu, schořela by mi garáž
jen bych rád, aby ta barva po dvou letech nezdegradovala do podivné "vyblitiny" a nějaký menší nedetail mě nedrtí, stejně to v lese poškrábu

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 22:12 
Jak tu zaznelo, odstin 5450, sam s tim tez opravuju lak, ale je to tedy svetlejsi nez ta kuchyn. Ale to se mi prave libi :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. 10. 2007 22:54 
Na Rusa žádné složité míchání, ale koupit tu nejlevnější syntetickou 5450 v první drogerii, nastříkat v noci na zahradě nebo v garáži a hotovo. Koupit si nějakou extra barvu za 1000,- a pak příležitostně poslat auto houštím, aby si sedlo na břicho a zvalchovalo prahy, to by mě fakt mohli odvést. Navíc, pokud by někdo přeci chtěl trochu investovat, tak třeba ty matové syntetiky od p.Chorého jsou naprosto fajnové a i když oproti svým začátkům dost podražil, tak je to pořád za dobré peníze.

Výhodou těhle úvah o odstínu je to, že každý a zároveň žádný odstín je originál a pokud si 20 lidí koupí nebo nechá namíchat odstín 5450, tak bude mít každý úplně jinou barvu a za rok navíc budou ty odstíny ještě úplně jiné. 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. 10. 2007 09:40 
Pedro - souhlas :idea: Jak pises, kazdy odstin 5450 je stejne original, zatim jsem jich mel jiz par a kazdy byl trochu jiny.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. 10. 2007 12:42 
Opravdu ukecanej...

Nic proti syntetice, ale tou jsem před dvěmi lety natřel sloupky na plot a ta barva se docela změnila, navíc to proti akrylátu moc nedrží.
Jestli je akrylát to co se dává na osobní auta.
Taky by mě zajímalo kolik kilo, nebo litrů je potřeba na kabinu gaze a na skříň.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. 10. 2007 13:21 

No 5450 jestli je ta klasická vojenská česká khaki (jistej si ted nejsem) tak tu jsem onehdá koupil že zamáznu oděrky na svém uazu... ještě že sem udělal zkušebmí máznutí na nárazník nekecám ta zelená byla jako moje volha......a to jsem to míchal jako blázen... znamej měl stejnej odstín a hups jiná barva... tak sem začal i skončil s 5450... a navíc sem našel krámek kde namíchaj barvy tak něják stejnej odstín a jelikož mám rád všechno v jedné barvě (sem hold puntičkář) tak tu kuchyn sem si prostě naštětkoval touhle barvou aby to byl hezkej vláček, ikdyž za to muže jedna slečna, páč nejdřív to byla čistě olivová barva a já se dmul píchou že sem levně koupil a natřel jí že vypadá jak americká kuchyn (ten odstín byl takovej spíš na jeepa) přišla ona slečna že barevně to nesedí a že je třeba aby to ladilo k uazu:lol:no tak se jelo znova na stejnej odstín, s tim že za 3 dny bylo třeba tu kuchyn používat, ale to přece nešlo neposlechout dámu :lol: ted co dělám druhýho uaze tak to bude ve stejný barvě páč aby každej autak měl jinou barvu a já doma měl ke každýmu pixlu tak to ani omylem :lol:

nicméně je to otázka vkusu mě se ta světlá zelená khaki moc nelíbí dávám spíš přednsot víc zelený

co se týče originálu "zbouchano v cccp" tak stačí dojít na kdejakej výprodej techniky a uvidíte takovej přehled khaki že budete čubrnět....takže co je originál odstín si myslim řešit je bezpředmětný :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. 10. 2007 00:38 
Diskutér...

S barvou mají problém i vojáci. Asi záleží jak kterej útvar, ale většinou málo barvy, a každý přechody jinej odstín :( . Mě se taky 5450 v originále moc nelíbila, tak mi kamarád poradil přidat do toho jinou, třeba černou :roll: , Dávkování podle libosti, co kdo snese :lol: , pak následuje profi míchání, třeba kusem dřeva :lol: :lol: . Je možná dobrý počítat s drobmými opravami laku a barvy namíchat víc :oops:
P.S. požadovanou kombinaci by bylo vhodné zkoušet s troškou barvy a provést kontrolní nátěr :oops: :oops: :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. 10. 2007 06:12 

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Petr Seidl píše:
Pedro píše:
Na Rusa žádné složité míchání, ale koupit tu nejlevnější syntetickou 5450 v první drogerii, nastříkat v noci na zahradě nebo v garáži a hotovo. Koupit si nějakou extra barvu za 1000,- a pak příležitostně poslat auto houštím, aby si sedlo na břicho a zvalchovalo prahy, to by mě fakt mohli odvést. Navíc, pokud by někdo přeci chtěl trochu investovat, tak třeba ty matové syntetiky od p.Chorého jsou naprosto fajnové a i když oproti svým začátkům dost podražil, tak je to pořád za dobré peníze.

Výhodou těhle úvah o odstínu je to, že každý a zároveň žádný odstín je originál a pokud si 20 lidí koupí nebo nechá namíchat odstín 5450, tak bude mít každý úplně jinou barvu a za rok navíc budou ty odstíny ještě úplně jiné. 8)

:twisted: sqělá a fundovaná rada pro všechny veteránisty ... :D Tady jsme ještě všichni docela krotký, ale zkus taková moudra zjevit příště třeba na tatraportálu a uvidíš ten flame ... :D :D

Von je Pedroš na tom TATRA portále vobčas pěkně rozehřeje :lol: :lol: :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. 10. 2007 09:09 
Kdepak, kdepak, na Tatraportálu já jsem velmi nenápadný přispěvatel :D Ono je to tam taky těžké, protože všichni tam řeší jenom moderní 603ky a 613, ale starším Tatrám tam rozumí jen asi dva nebo tři uživatelé, kterým zase spíš tiše naslouchám, protože fakt znají.

No a jestli je to skvělá rada nevím, ale každopádně je to pro zelené dost milosrdenství a zbraň proti hnidopichům. 8)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny