GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 26. 06. 2019 14:20

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 13:05 
Opravdu ukecanej...

Přijměte mojí aktuální zkušenost s bouračkou.

Když se stanete účastníkem dopravní nehody, nevěřte NIKOMU a NIČEMU !!!
Lhostejno kdo co zavinil a kdo je poškozený nebo viník. Pokud se necháte oblafnout
naprosto věrohodně vypadajícími doklady o čemkoliv, můžete ve finále, jako poškozený zaplatit všechny škody ze svého a na nikom si nic nevezmete - protože prostě nebude na kom. Protokol od policie je na dvě věci , protože ani ona není schopna zjistit nepojištěné auto a neprověřuje na místě nehody podrobnosti, jako jestli RZ k dotyčnému autu vůbec patří. Pokud na první pohled souhlasí typ dál se nic neprověřuje ( VIN ). Snad ( ????? ) se dá spolehnout alespoň na pravost údajů v OP a ŘP.
Zvláště nebezpečné jsou dohody účastníků nehody na místě, bez šetření policie. V tomto případě ( viz foto ) jsem na takovou dohodu málem dojel (se škodou 60 000 Kč ) , ale naštěstí k ní nedošlo. Pokud druhá strana předloží falešné údaje – doklady a auto nebude pojištěné máte smůlu. Zjistíte to až ve chvíli kdy půjdete ohlásit škodu a údajná pojišťovna viníka – škůdce , vám oznámí, že nikoho takového nemá v evidenci. Neumím si představit co se bude dít pokud nové návrhy na účast policie při DN projdou.
Takže v autě chce mít v povinné výbavě funkční fotoaparát a nafotit si při nehodě nejen samu nehodu, ale všechny ksichty a doklady účastníků. Při pozdějším vyšetřování se to hodí.

Moje náhrada škody ani po 14 dnech jednání s pojišťovnami zatím není jasná. I když se zdá , že to dopadne dobře a přes Kancelář pojistitelů dostanu škodu zaplacenou a KP bude vymáhat vyplacené peníze na majiteli nepojištěného auta. Problém je pak již na jejich straně a hledá se kdo je vlastně posledním majitelem.

Předběžný součet náhrad a penalizací který by měl na konci majitel nepojištěného vozu KP zaplatit je následující:
60 000 Kč oprava mého auta
9 000 Kč náklady za náhradní vůz
5 000 Kč doplatek pojistného za dobu nepojištění
20 000 Kč a výše penále od ČKP
Celkem tedy minimálně 94 000 Kč – za úsporu pár tisíc na PR.

Další možné náklady jsou za soudní poplatky a exekuce pokud nebude zaplaceno obratem.

A to jde jen o pár plechů bez dalších škod a zranění, pokud by došlo k úmrtí nebo nějaké ekologické havarii, má dotyčný neplatič doživotně co splácet.
Teda pokud rychle nezdrhne, nebo nepředloží falešné doklady.

Z vlastní čerstvé zkušenosti Milan Vlček

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Naposledy upravil Milan Vlček dne 03. 07. 2008 13:43, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 13:38 
Myslim si, ze ak je dotycny nepoisteny, tak sa da skoda uplatnit minimalne aj v obciansko-pravnom spore. Ak ma nejaky majetok :), tak od vzniku exekutorov vymozitelnost prava rapidne stupla :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 13:51 
To bol iste rusky podvratny zivel.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 14:26 
Opravdu ukecanej...

DusMi píše:
Myslim si, ze ak je dotycny nepoisteny, tak sa da skoda uplatnit minimalne aj v obciansko-pravnom spore. Ak ma nejaky majetok :), tak od vzniku exekutorov vymozitelnost prava rapidne stupla :).

Koukám, že skalní optimisté jsou stále mezi námi. :lol: Než jsem šel do výslužby, vymáhal jsem pro svou firmu pohledávky a mohu zodpovědně prohlásit, že i při existenci originálů všech potřebných dokladů ( smlovy o dílo, faktury, čitelně podepsané dodací listy i s číslem OP atd. , byla úspěšnost tak 50 %. Ostatní jsem odepsal úplně nebo dostali jen část.
To bylo u firem a u fyzických osob to bude ještě slabší, navíc jsou tu sudní poplatky a další náklady ( právník ) které je nutné přičíst ke škodě v případě neúspěchu.
Chtěl jsem , ale hlavně upozornit na nebezpečí, že nebudeš mít koho konkrétního žalovat, protže údaje z předložených dokladů při nehodě jsou nepravdivé, nebo byla občanka kradená atd. Jak chceš někoho žalovat, když se zjistí, že na adrese kterou sis opsal už 10 let nebydlí a nido neví kam se odstěhoval a jestli pracuje.

Jo a ještě jedna perlička, za tuto nehodu dostal viník na místě 500 Kč pokutu a tí to bylo uzavřeno. Když jsem zjistil, že potvrzerní o povinném ručení bylo falešné - neplatné, zašel jsem na dopravku která to vyšetřovala v naivně doufaje , že bude dotyčný předvolán a bude se to řešit, třeba další pokutou za jízdu s nepojištěným autem. Nikoliv, pdepsáním protokolu a zaplacením pokuty je vše uzavřeno a policii to již nezajímá. Vše další už je soukromou věcí účastníků. Jinak řečeno co se nestihne na místě je problém, řešit později.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 14:54 
Pre tieto pripady je dobre mat asi havarijne poistenie, ktore chrani tvoj majetok. princip PZP je chranit majetok inych. vzhladom na to aki ludia chodia po slovenskych cestach a ich zmysel pre zodpovednost... by som to nejako neriskoval. Stare dobre, postaraj sa o seba sam, bo ini to za teba neurobi ....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 15:13 
Opravdu ukecanej...

Lipo píše:
Pre tieto pripady je dobre mat asi havarijne poistenie, ktore chrani tvoj majetok. princip PZP je chranit majetok inych. vzhladom na to aki ludia chodia po slovenskych cestach a ich zmysel pre zodpovednost... by som to nejako neriskoval. Stare dobre, postaraj sa o seba sam, bo ini to za teba neurobi ....

Ano máš naprosto pravdu, v případě sjednaného vlastního havarijního pojištění by měl být problém vyřešen, pojišťovna škodu zaplatí a bude ji sama vymáhat na vinníkovi. Má to všek jeden háček a jeden hák.
1. Háček. Pokud bude z nějakého důvodu problém se zjištěním konrétního pachatele z výše uvedených důvodů, může za tím pojišťovna hledat pojistný podvod a problém tedy zůstává.
2. Hák. Na př. u mojí nabořené Toyoty stojí havarijní pojištění na všechna rizika cca 1 200 Kč měsíčně, což si protě se svým důchodem nemohu dovolit. A je to asi dost rána i pro ty co ještě na nás důchodce vydělávaj.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 15:25 
Milan pre priklad, na moju Ibizu (2003) mi spravili cenu kradez + zivel + havaria najprv 16tis, na to som sa ohradil a urobili 14. Co sa mi stale zdalo vela, pri velkom boji je to 7400,- komplet. Osobne vzdy sa snazim mat PZP co najnizsie aj za cenu roznych vyhod a vlastne havarijene na normalne . Viem ze dnes vsetko stoji peniaze, ale tych poistovakov treba riadne stlacit ... su to.... hehe tiez len ludia, a vdaka ich systemu platov a odmien budu radi za kazdu ovecku aj ked lacnejsiu.. :lol: :lol:
zatial najsilnejsi argument bolo .... rusim u vas vsetky poistky, takto sa u konkurecie so zakaznikmi nejedna...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2008 16:48 
Okomentuju vše :-)

My máme Koktávku pojištěnou jakýmsi záhadným způsobem u Kooperativy - je kryta škoda, kterou způsobí někdo nebo něco nám, ale když si auto rozflákáme z vlastní viny, dostanem prd. Efekt je ten, že pojistka je póódstatně lacinší než standardní havarijní :D .
Jinak mám z této události smíšené pocity - soucítím s poškozeným a zároveň mu děkuju, co tady napsal...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. 07. 2008 19:29 
Opravdu ukecanej...

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: Absurdistán
Nevím proč to trvá tak dlouho . Měl jsem nehodu kdy viník nebyl pojištěn a peníze jsem měl za 18 dní na účtě. Nejsložitější bylo přemluvit nějakou pojišťovnu aby udělala zápis o nehodě.Vzhledem k tomu že u žádné nebyl pojištěn se k tomu žádná neměla.
V tom součtu nákladů pro viníka ti chybí 20.000,-kč pokuta od magistrátu za to že neměl povinné ručení.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06. 07. 2008 21:07 
Opravdu ukecanej...

Jirka 157 píše:
Nevím proč to trvá tak dlouho . Měl jsem nehodu kdy viník nebyl pojištěn a peníze jsem měl za 18 dní na účtě. Nejsložitější bylo přemluvit nějakou pojišťovnu aby udělala zápis o nehodě.Vzhledem k tomu že u žádné nebyl pojištěn se k tomu žádná neměla.
V tom součtu nákladů pro viníka ti chybí 20.000,-kč pokuta od magistrátu za to že neměl povinné ručení.

Už se to zlomilo, Yaris už stojí od pátka opravený před domem. Konec dobrý všechno dobré. Peníze jsem vůbec neřešil, servis se vypořádává přímo s pojišťovnou včetně cca 10 000 Kč za náhradní vůz po dobu opravy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. 07. 2008 20:45 
Diskutér...

Gratuluju.

Já svoje přibližovadlo odvezl dnes.
Maník s VW Golf II se nějak zakoukal a nabral mne zezadu když jsem stál za MHD na zastávce.
Odhad ceny opravy 80tis
Pojišťovna začala něco o 30% amortizaci na díly abych se prý neoprávněně neobohatil tím že mi to zpraví novými díly.
Naštestí se zadařilo a protože jsem první majitel tak to zatáhnou celý.
Bejt druhej tak automaticky počítají průběh km 30tis ročně a nezajímá je stav tachometru, no a pak by to bylo za 30% spoluúčasti :evil:
Tenhle stát fakt stojí za to :shock:

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny