GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 19. 06. 2019 21:15

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sviecky a svieckovy kluc
PříspěvekNapsal: 22. 12. 2008 15:18 
Zdravim vsetkych.
Potreboval by som radu - moja volgicka nechce naskocit. toci toci , startuje ale nie a nie nabehnut. tipujem to na sviecky. rad by som ich vycistil. ak to nepomoze bume musiet kupit nove. ake sviecky odporucate? je to GAZ 24, rv 1973.
a rad by som sa opytal na svieckovy kluc - v metre som videl 16 mm a 21 mm, rad by som kupil ten spravny na 1x .
Dakujem za rady :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22. 12. 2008 18:00 
Nazdar HSV
Pre Volgu Gaz 24 pouzivam obycajne Brisky N17YC super, idu tam aj stare PAL N7Y(ak by si doma v garazi nasiel tajne stare zasoby :lol: ) a kluc si kup 21mm. Ak chces lepsiu a drahsiu sviecku skus nech ti poradia v mototechne, alebo skus web. A elektrodovu vzdialenost nastav cca na 0,70mm. Inak taketo vlakno tu uz bolo ked carevna nie a nie naskocit : http://www.gazklub.cz/diskuze/viewtopic.php?t=3888
Vela zdaru
Este skontroluj ake tam mas zapalovacie kable, ci vobec davaju iskru: uhlikove zvyknu po rokoch odchadzat

Naposledy upravil Ondro Lehotsky dne 03. 02. 2009 21:23, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Zamena sviecok Brisk
PříspěvekNapsal: 08. 01. 2009 23:43 
Ahojte, mam taku otazku ohladom zameny sviecok. Dali by sa pouzit v motore Volga 24 Brisk 14 YC namiesto tych odporucanych 15YC? Je tam az taky velky rozdiel? Je tam len ina odtrhova strbina alebo este aj nejake ine vlastnosti?

Pani v predajni mototechny len na mna nechapavo pozerala a zjavne o rozdieloch medzi svieckami nevedela vobec nic... :(

Dik

Juraj

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. 01. 2009 23:55 
Fungovat bude aj N14YC, a myslim si ze v zime na kratke trasy rovnako spolahlivo ako n17yc ktora tam ma byt.
N oznacuje kratky zavit L dlhy, cislo oznacuje tepelny rozsah sviecky tj: 17 od Brisku je tepla, alebo stredne tepla sviecka pre motory nizkootackove s nizsim litrovym vykonom, napr15 je uz stredne studene sviecka pre motory s vyssim vykonom. Brisk ma tabulku na stranke brisk.cz. Y oznacuje predlzenu spicku izolatora pre motory s rozvodom ohv a C netusim

Odtrhovou strbinou sa nelisia ta sa da nastavit

Naposledy upravil Ondro Lehotsky dne 03. 02. 2009 21:25, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. 01. 2009 00:08 
U Brisku:

N - rozmery puzdra (Kluc 21, zavit 14x1,25, vyska zavitu 12,7 mm)
Y - typ iskrista, tu Y=vysunuta spicka izolatoru
C - jadro vnutornej elektrody, C=med
15 - tepelna hodnota, cim je nizsia tym je sviecka studensia (raz sme to tu uz preberali, ze sa to znacenie tusim zmenilo, teda co je studena a co tepla, tiez zavisi, ci sa divas z pohladu motora, alebo z pohladu sviecky :))

V zasade ide o to, aby sa na spicke sviecky udrzala teplota
medzi 500 az 850 stupnov. Ak je nizsia, sviecka sa nedostatocne cisti a zanasa sa, ak je vyssia nastavaju samozapaly.

Ak je sviecka prilis tepla bude mat samozapaly, ak je prilis studena bude sa zle cistit (pre ten isty motor).

Ale spat do reality:
teoreticky by si teda ak vyrobca pozaduje 15 tak by sa 14 mohla zle cistit.
Prakticky sa z najvacsou pravdepodobnostou nestane nic, lebo povedzme ta 15-tka bude v strede toho optimalneho teplotneho pasma a ta 14-tka bude na okraji.

na stranke brisku pisu tie 15yc len pre tie 100KW motory, pre tie co ma vacsina z vas, teda cosi okolo 75KW odporucaju 17C.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Naposledy upravil DusMi dne 09. 01. 2009 00:22, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. 01. 2009 00:22 
Skvele priatelia, dakujem za vycerpavajuce odpovede. Juraj

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. 01. 2009 12:40 
Okomentuju vše :-)

Je to teda velice jednoduché, dosud čím vyšší číslo, tím studenější svíčka (i u svíček dříve Pal, nyní Brisk), teď je to u Brisku přesně naopak :lol: . Hehehe.

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny