GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 22. 05. 2019 05:48

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GAZ 69 RENOVACE
PříspěvekNapsal: 03. 07. 2017 18:19 
Nováček v diskuzi

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: čr
Zdravím konečně jsem si pořídil gaz 69.Koupil jsem stroj ve stavu skoro šrot nyní mě čeká komplet rozborka a renovace . bohužel bez namontovaného motoru dostal jsem ho zvlášt ještě k tomu torzo vyndané z kopřiv.
Tímto se předem omlouvám třebaže i za přitroublé dotazy o radu . Sice se snažím toto forum pročítat ale není to pro gazího zatím lajka sranda.
Fotky stroje jsou na https://bobanbob.rajce.idnes.cz/ např mě zajímá co je to za přední nápravu a taky jestli netušíte co vedlo předchozího majitele k tomu že mezi nápravu a pera vsadil cca 4 cm špalek kovu a delší třmeny ?
Předem děkuji za jakoukoli odpověd.
Roman.. :roll:

Předmět příspěvku: Re: GAZ 69 RENOVACE
PříspěvekNapsal: 12. 07. 2017 21:28 
Diskutér...

Ahoj, gratuluji k novému stroji. Náprava je v pohodě novější Uaz model akorát jsou na ní doplnkové odpojovače poloos což šetří nápravu a benzin :-) ty mezikusy pod péry to mělo být bodylift pro zvýšení ... vyndat zahodit :-) At se práce daří.

PříspěvekNapsal: 15. 07. 2017 17:10 
Nováček v diskuzi

děkuji za odpověd .
už mám sehnaný polomotor z volhy. ted sháním hlavu držák motoru a silentbloky na motor a převodovku . chci napasovat motor s převodovkou do auta až potom to rozeberu.

PříspěvekNapsal: 18. 07. 2017 18:28 
Závislý diskutér...

bobanbob píše:
děkuji za odpověd .
už mám sehnaný polomotor z volhy. ted sháním hlavu držák motoru a silentbloky na motor a převodovku . chci napasovat motor s převodovkou do auta až potom to rozeberu.

Z volhy ne ... žuka tam dej ten tam pasuje jak prdel na hrnec ...

u V24 budes mit zalomeny kratky kardan a ten pak odchazi
u V21 ti bude klepat starter o kastlu

ne vzdy vsechno ruske je vhodne do ruskeho auta ...

Zuk je plnohodnotna nahrada a vlastne i dobova ....

PříspěvekNapsal: 18. 07. 2017 21:14 
Nováček v diskuzi

jo to jsem tady na foru už zjistil. jenže v čechách žuka nemohu sehnat polsky neumím .
a motory z volhy 21 sem sehnal za týden 3. jeden jsem dnes snášel z půdy jednoho starého dědy a k tomu fungl nové 2 hlavy 1 nový přítlačák a nové vložky :D za litr rumu dobrý :D pro druhý jedu v sobotu za 1000 kč bez hlavy ale s jistotou v pořádku .
a 3 bude příští neděly i s převodovkou a novou haupnou a blatníkama na carevnu za 5000 kč .
porad kde seženu žuka a já ho tam s radostí dám :D

ten nekomletní spodák co jsem k tomu dostal je totálně zarezlej dostal celkovou koupel v oleji i pod svýce dostal dávku oleje a bude v suchu čekat než seženu věci co chybí a taky finance.protože co jsem do něj koukal tak to vypadá že půjde možná použít akorát blok.

PříspěvekNapsal: 19. 07. 2017 10:54 
Diskutér...

Státní příslušnost: ČR
bobanbob píše:
a motory z volhy 21 sem sehnal za týden 3. jeden jsem dnes snášel z půdy jednoho starého dědy a k tomu fungl nové 2 hlavy 1 nový přítlačák a nové vložky :D za litr rumu dobrý :D pro druhý jedu v sobotu za 1000 kč bez hlavy ale s jistotou v pořádku .
a 3 bude příští neděly i s převodovkou a novou haupnou a blatníkama na carevnu za 5000 kč .
porad kde seženu žuka a já ho tam s radostí dám :D

Tak možná ti někdo všechny ty motory co máš vymění za jeden pořádnej origo :-)

Tak ať ti to jde od ruky a brzo se svezeš!

PříspěvekNapsal: 20. 07. 2017 17:49 
Závislý diskutér...

https://www.sbazar.cz/jirji/detail/1293 ... az-69-24-l

volhu fakt ne ... :-)

PříspěvekNapsal: 20. 07. 2017 18:42 
Nováček v diskuzi

pes77 píše:
https://www.sbazar.cz/jirji/detail/12930430-motorvcetne-spojky-na-gaz-69-24-l

volhu fakt ne ... :-)

to se radši naučím polsky :D

PříspěvekNapsal: 24. 07. 2017 18:12 
Nováček v diskuzi

tak jsem zjistil že v rámu na gazoj dělal někdo brutální úpravy.u k origo držákům jsou dovařené plechy na uchycení jiného motoru. To by tolik nevadilo jenže nějaký kkt"ještě k tomu vyřízl v rámu celou vzpěru co podpírá převodovku a posunul jí asi o 5 cm k zemi a provařil :shock: proto je podložená ta přední náprava . jinak by v terénu přední kardan bouchal do té vzpěry.
Tím pádem je rozhodnuto o motoru. dám tam motor volhy 21 který jsem dovezl ted v neděly.

motor z žuka jsem nakonec sehnal 2 u jednoho chlapa v zítra se na ně jedu podívat a zřejmě je i koupím tak dám vědět jak vypadají když tak bych je prodal nebo vyměnil za bejkárny na gaze nebo volhu .

ted to pro mě důležité je tu někdo s motorem volha 21 v gazu ?? a byl by ochoten poradit co a jak nebo ještě lépe svolný k osobní návštěvě abych to okoukl?
Např nemám k tomu volháckému motoru frému.gazáckou mám ale ta je malá volha má velký setrvák. a já nevím jestly mám shánět volha frému a nebo na ten volha motor dát z gaze menší setrvák já jen abych po koupi volhácké frémy nezjistil že je moc velká a nevejde se do kastle u gaze .
prosím poradte.

PříspěvekNapsal: 24. 07. 2017 19:02 
Opravdu ukecanej...

tak to je počteníčko až zírám ,ale k věci ty břidily co vyřezávali příčky a cpali tam motory z ponorek bych nakopal někam jak bylo popisováno perfektně tam sedí motor S-21 žuk a má stejný výkon jak posraná volha který se tam musí upravovat jak uchycením tak převodem spojky,vyřezáním kusu káry pro strtér tak nevím co je jednoduší a příčka pod frému se dá sehnat navařit zpět kde má být a to píšu z vlastní zkušenosti ja ho měl taky v gazu a šel za 13 litrů snad mi to někdo potvrdí a jinak přeji úspěch

PříspěvekNapsal: 24. 07. 2017 19:36 
Nováček v diskuzi

časem tam určitě vrazím spodák . volhu tam chci dát proto že mám motor v super stavu po zajetí. a hlavně profíka přes volhácký motory za zádama :D
proto sháním někoho z volhou v gazu abych vyděl jak moc co prasit i když u toho mého gazu už to asi víc nejde :roll: přepážka už je domlácená a o tom startéru a převodu spojky bych rád lepší info nebo ještě lépe foto.

předem děkuji Roman

PříspěvekNapsal: 25. 07. 2017 19:04 
Závislý diskutér...

bobanbob píše:
časem tam určitě vrazím spodák . volhu tam chci dát proto že mám motor v super stavu po zajetí. a hlavně profíka přes volhácký motory za zádama :D
proto sháním někoho z volhou v gazu abych vyděl jak moc co prasit i když u toho mého gazu už to asi víc nejde :roll: přepážka už je domlácená a o tom startéru a převodu spojky bych rád lepší info nebo ještě lépe foto.

předem děkuji Roman

vzdavam to .. ty nechces poradit ty tam chces volhu ..
nekolik lidi se ti snazilo poradit a ty furt meles svoje ..
mel jsem v gazu jak volhu 21 tak volhu 24 a opakuju - dej tam zuka ..

tri duvody:

1. Opravena pricka ti bude ve finale dokonale pasovat na spodovy motor
2. Nebudes resit fremu ktera ti pasuje jak na spodovy motor tak na S21
3. "Machr na volha motory" si ze zukem fakt poradi jak s malinou

Prestan vykrikovat nesmysly "kdo ma motor V21 nebo V24 v gazovi at posle foto" a zkus akceptovat fakt ze je to fakt blbost ..

Najednu stranu tu pises jak nekdo dokurvil gaza a na druhou stranu se chystas udelat to same jen jinak.

Opakuju jeste jednou V21 ani V24 neni vhodny motor pro GAZ z mnoha technických duvodu.

hawk

PříspěvekNapsal: 25. 07. 2017 20:36 
Nováček v diskuzi

Tak aby jsi věděl.
Je rozhodnuto. Příčka se opraví a půjde tam žuk. ale té volhy se nevzdám už je namazaná na půdě.
Dnes odpoledne jsem se byl podívat na 2 motory žuk .jsou v nich drobné rozdíly chtěl jsem koupit oba ale chlap prodá jen jednoho.

Jeden má sání na dvoukomorový karbec a klasický šroubovací olejový filtr jako mají dnešní auta.

Ten druhý má sání jednokomorové a starý tip filtru .

oba dva jsou se vším všudy a samozřejmě jetý.
Prosím o radu dovoukomorák nebo jednokomorák??

Omlouvám se že moje příspěvky vyzněly že nechci poradit . Jen jsem se zamiloval do té volhy :D co je v super stavu.
Takhle bude žuk a Hradecká ahra bude mít práci :D

Děkuji za případné rady předem.

PříspěvekNapsal: 25. 07. 2017 23:51 
profesor

Když pominu, že píšeš jak totální negramot (tip/typ, vyděl, neděly, jestly a podobně ...) pak stále příliš nechápu co chceš vlastně "poradit"?

Chceš-li v gazu mít mermomocí motor V 21/24 tak jej tam prostě dej a užívej si to! :D
Iniciativě, píli i blbosti se meze nekladou ..

Věř však, že nejlevnější, nejméně pracné a nejefektivnější řešení je nakonec do gaze dát původní SV motor ..

PříspěvekNapsal: 26. 07. 2017 00:18 
Nováček v diskuzi

Petr Seidl píše:
Pominu-li, že píšeš jak totální negramot (tip/typ, vyděl, neděly, jestly a podobně ...) pak příliš nechápu co chceš vlastně "poradit"?

Chceš-li v gazu mít mermomocí motor V 21/24 tak si jej tam prostě dej a užívej si to! :D
Iniciativě, píli i blbosti se meze nekladou ..

Věř však, že nejlevnější, nejméně pracné a nejefektivnější řešení je do gaze dát původní SV motor .. :D

Poradte kde ten sv motor pořídit za rozumný peníz a já ho tam dám. Zatím jsem viděl na prodej 2. Jeden za 15000 a jeden za 10000. oba dva ve stavu rezatá nekomletní hrouda.To dám radši prachy do opravy toho žuka.

A za tu negramotnost se omlouvám pokud je to velký problém tak budu muset požádat někoho o korekci. :roll:

PříspěvekNapsal: 26. 07. 2017 06:50 
profesor

10-15k? Normální dnešní cena* a hlavně levnější už nikdy rozhodně nebudou ..

mmch., do GO žuka vrazíš úplně stejný peníze jako do té "rezaté nekompletní hroudy".

No a když si spočítáš, co všechno zástavbou volhy či žuka budeš muset dobastlit (pardon "upravit") tak opravdu věř, že ten spoďák je ta nejlevnější varianta ...

Avšak čistě Tvůj boj a Tvá svobodná volba.. Tož hodně štěstí a vytrvalosti! :D

-----------------
* ano, v půlce devadesátek se daly ty motory koupit "nové" ještě zabalené na 5-7k. Ale když to vztáhneme na platy a kupní sílu obecně tak to odpovídá dnešním 40-60k.
Takže pokud dnes koupíš "kouli špíny" za 10-15 pak i s komplet GO dělanou dodavatelsky se pořád +/- vejdeš do tohoto intervalu ..

PříspěvekNapsal: 26. 07. 2017 09:11 
Opravdu ukecanej...

Zdravím Petře velmi pravdivě a přesně jsi to vysvětlil pánovi o tom motoru prostě tak to je,projíždím sem tam polské allegro i prodejce v buharsku a ceny šly neskutečně nahoru a nicméně lukrativní díly skoro zmizely a asi už nebudou taky si chci poskládat pro sebe motor do rezervy ale je to taky o penězích jen výbrus bloku vychází kolem 3-4 tisíce jak kde,sadu pístů seženeš kolem 2,5 tisíce a kde je zbytek a to za předpokladu že není potřeba měnit šálky vačky to je pak legrace za tisíce a tak bych mohl pokračovat dále,to se týká jak spodového tak horového motoru žuk vyjede to skoro stejně

PříspěvekNapsal: 26. 07. 2017 09:56 
Diskutér...

Státní příslušnost: ČR
Je to tak, minulý rok jsem dělal velký spodový motor, který jsem tedy nemusel kupovat, ale byl zarezlý a zralý na výbrus. Takže výbrus na 88,50, nový písty, broušená klika, nové hlavní i ojniční ložiska, nové uložení vačky - jen toto na horizontálce stálo 3 tis., dále vytočit štefty, srovnat blok, hlavu a jedno z nejhorších věcí je ten blok vyčistit zevnitř od všeho toho bordelu, který se usadil ve vodních kanálech. Práce, které jsem si nedokázal udělat doma + díly, které jsem do toho dal, tak to vyšlo na 32 000,- a to jsem kompletní motor měl a sám jsem si ho složil...

PříspěvekNapsal: 26. 07. 2017 11:12 
Nováček v diskuzi

P, Saidl.

No nezlobte se na mě ale dát 15000 za holej rezavej blok bez sání svodů a prostě všeho je hodně.

Doufám že ho seženu i třeba rezatej ale aspon ustrojenej a za méně.

Ten žuk vrčí. je komplet i s chladičem a cena 3000. To není co řešit :D

PříspěvekNapsal: 19. 01. 2018 18:23 
Nováček v diskuzi

Zdravím nemáte někdo na prodej vodní chladič?

PříspěvekNapsal: 14. 03. 2018 07:42 
Nováček v diskuzi

Tak chladič už jsem sehnal Pořádně jsem ho vyčistil a zbavil barvy leskne se jak psí koule :D ještě to chce otlakovat co je lepší idikátor pod vodu nebo jarová voda . A kolik snese tlaku?
Jo a kdo poradí jakou základovku co se udrží na mosazi .
Předem dík za odpověd.

PříspěvekNapsal: 28. 03. 2018 21:19 
Nováček v diskuzi

Chlapy mám po dědovy funglovky karbce na tatru 603 má cenu dělat přírubu a zkoušet ladit ?

PříspěvekNapsal: 29. 03. 2018 03:55 
Závislý diskutér...

bobanbob píše:
Chlapy mám po dědovy funglovky karbce na tatru 603 má cenu dělat přírubu a zkoušet ladit ?

A já bych tam mrdnul ten šestsetrojkovej motor celej a po prdeli,hele odpadne ti práce s přírubou a i s chladičem-žeo? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 29. 03. 2018 08:48 
Nováček v diskuzi

citroensofer píše:
bobanbob píše:

A já bych tam mrdnul ten šestsetrojkovej motor celej a po prdeli,hele odpadne ti práce s přírubou a i s chladičem-žeo? :mrgreen:

:D jo jo patří mi to za ty příspěvky výše .Volha motory už jsou na půdě.. Gaz půjde do origo stavu max motor bude žuk pokud neseženu spodák než udělám plechařinu a lak což bude trvat dlouho takže dost času na shánění spodáku. Jen ten origo vodní chladič jsem sháněl půl roku :D
A nyní k těm karbcům brácha má gaze s velkým spodákem a moc mu nejde všechno zkontrolovaný komprese cajk ventily cajk sání cajk
a stejně ten gaz " de nejdde" tak chce vyzkoušet jiný karbec .No a jednoho krásného večera jsme nad flaškou rumu laborovaly já mu říkám aby si sehnal SOP 35-40 že je na foru chlapi chválí . on zas že by jsme tam mohly zkusit ten z 603 aby nemusel nic shánět já zas že je to škoda prznit fungl nový zabalený jikovy na 603 a že to bude stejně na nic že to jsou sice dvoukomoráky ale chovají se jako jednokomorák a ještě k tomu na skoro poloviční obsah motoru . Mno a dopadlo to tak že rum jsme vypily hovno jsme vyřešily a ještě nás bolela hlava. :D
A tak vznikla ta má blbá otázka jestli to má cenu na gaze dávat .

PříspěvekNapsal: 29. 03. 2018 15:20 
Nováček v diskuzi

Státní příslušnost: Slovenská
Cau Bobane , chvalim ta za vytriezvenie ohladom otazky originality. K tomu karburatoru. Dlhe roky to citam kade tade ale moj nazor je jednoznacny. Namiesto laborovania s vysledkom nula skus zohnat aspon teda ten Jikov (niekomu tie gay na nich chodia , mne to neslo nikdy ani za tepla ani za studena a vyskusal som 3 nove jikovy) ALE pokial mas cas a chut a hlavne financie , pokus sa radsej zohnat rusky K-124 , na ktorom tie spodaky slapu bezkonkurencne. Pokial sa bojis spotreby tak vedz ze to nieje tak ako kazdy rozprava ze to zere , to hovoria ludia co ten karbec vo svojom aute nemali... ja ho mam a jazdim a spokojnost najvacsia. pripajam link na Eshop kde ho ma ale ma samozrejme aj zápaďácke ceny ale ten karbec sa z casu na cas objavi aj za par kacek:

http://www.russianspares.com/product.php?page_id=123

Robo

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny