GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 20. 09. 2017 07:42

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gaz 69-prosím o stručné info
PříspěvekNapsal: 28. 08. 2017 12:48 
Nováček v diskuzi

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Chlapi zdravím, jsem tu nový. Mám na Vás pár dotazů. Dělám v lese s pilkou a scháním už opravdu poctivé auto co mi vydrží. Dělám nad barákem, tak dojíždím max. do 5km. Poměr tak 0,5km silnice, pak 1,5km pevná polní cesta a zbytek lesní cesty a trktorové linky. Potřebuju dopravit sebe ze základním vercajkem k pařezu a spátky trošku dřeva ke kamnum. Zárověň chci auto jako mazlika a srdcovku, s kterym vyvezu rodinku v neděli na piknik. A hlavně taky pomocníka doma na farmě. Už dlouho uvažuju o 69. Hlavně kovařina s minimem drátů. Měl jsem vozy Lada Niva 2x za sebu, pak Nissan Double cab 1998, pak Ford ranger 2007 a teď současně LR Discovery 2 v Off úpravě a znovu zase k tomu ještě Lada Niva. No a už bych chtěl jen auto co si už na pořad (tedy snad) nechám a budu si ho hejčkat. Tak je to auto vhodný nebo ne??? Moc děkuji za vaše názory Kuba

Předmět příspěvku: Re: Gaz 69-prosím o stručné info
PříspěvekNapsal: 29. 08. 2017 16:50 
Okomentuju vše :-)

Na jednu stranu chceš auto na práci a na druhou veterána na hejčkání? Sorry, ale to už dnes nejde dohromady. Ceny Gazů i Uazů už letěj vzhůru a obzvlášť Gaz a náhradní díly na něj už začíná být nedostatkové zboží, takže ničit ho v lese vozením dřeva a kamenů opravdu nemá cenu. Kup si ho na parádu a občasné povožení a na práci si kup něco jinýho - ideálně pickup.

KVH Sanites Car Beroun http://www.kvhberoun.cz

PříspěvekNapsal: 29. 08. 2017 18:01 
Opravdu ukecanej...

NO nevím,ale pan dřevák je trošku mimo mísu neví co chce a ty dvě věci k sobě absolutně nejdou na ten les by si měl pořídit traktor s vlečkou a nebo koňa pokud loupí dřevo

PříspěvekNapsal: 29. 08. 2017 22:16 
Nováček v diskuzi

Děkuji za odpověď. Je vidět, že vy to auto berete už opravdu jako jen veterány. Ja na to nahlížím tak, že ty vozy u lesů dlouhá léta sloužily ku spokojenosti, stejně jako zetory 6945 a pod a LKT 80. Tyto stroje slouží v lese dodnes ku spokojenosti traktoristů a díky své jednoduchosti a robustnosti v mnohém předčí novodobé traktory. Mimochodem traktory jsem již měl asi 4 nebo 5, a koně mám dva. Jde mi o jednoduchost auta a maximální funkčnost při ročním nájezdu cca 2000km. Požaduji jednoduchý benzínový motor, tuhé nápravy nejlépe na listech kvůli minimu uložení a čepů a ramen, žebřinový rám a jednoduchost s minimem elektroinstalace a zbytečných věcí. Tím se mi výběr snížil na 69, 469 a buchanku. A 69 u mě vede vzhledem a velikostí. A to že to je na práci neznamená, že to auto to odsere. Když vyíim videa jak na různých srazech a klubových vyjížďkách se ty auto sice nablejskaný s veter. značkami "prasí" na tankodromech, tak takový terén v lese opravdu zdolávat nepotřebuju. Jinač s tim dřevem jsem nemyslel vozit mezi lavicemi kubík. Dřevo vozím jen pro sebe, né na kšeft a jde mi jen o odřezky a většinou beru jen ty vejry ze zářezů, to jsem do teď vozil v LR nebo Nivě v kufru.

PříspěvekNapsal: 01. 09. 2017 16:59 
Opravdu ukecanej...

Nechápu,co tu řešíš a k čemu potřebuješ něčí požehnání a rady.Píšeš o srdcovce a já když jsem cítil jako srdcovku některý auto(byli to v podstatě všechny co jsem měl a některý mám doteď)tak jsem k tomu žádný rady nepotřeboval,prostě jsem si ho koupil a byl šťastnej,že ho mám.
To jak moc ho budeš zatěžovat je čistě na Tvém uvážení,ono trochu dopravy,trochu vožení dřeva a trochu těch pikniků je tak nějak ideální využití,to auto k tomu bylo vyrobeno a když máš auto,tak je třeba,aby jezdilo.Ale žádat v tomhle směru rady-se zařiď ke svý spokojenosti jak to vyhovuje tobě dle hesla:Když ji miluješ,není co řešit a hotovo. :)

PříspěvekNapsal: 01. 09. 2017 18:50 
Nováček v diskuzi

Pro auto sem už asi opravdu rozhodlej, ale spiš sem myslel jestli jsou nějaký jobovky třeba s různýma typama motoru a tak a nebo že mě někdo pádným argumentem to auto vymluví. 6e třeba na ty účely je lepší aro a tak... Díky jinak za každou odpověď. Jinak sem to počítal, tak reálný možný nájezd je 1500km za rok.

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny