GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 26. 06. 2019 14:17

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zabezpečení plachtových aut
PříspěvekNapsal: 28. 10. 2007 13:06 
Diskutér...

Chtěl bych se zeptat, jak řešíte zabezpečení vozidel typu M461, Gaz 69, Uaz 469 apod. Tyto auta asi nebudou na předních místech zájmu zlodějů, ale třeba lopata umístěná na vozidle se prodává kolem 280,- Kč. Najdou se takoví spoluobčané, kteří byť rozumu mdlého, tu lopatu seberou, né, že by chtěli s ní pracovat :twisted: (toho se snad i bojí :lol: ), ale toporo se dá spálit a zbytek odevzdat do sběru. Nemluvě o dalším nářadí jako je sekyra, krumpáč, hever, klíče atd., jejichž cena taky není zanedbatelná :oops: Děkuji za rady.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. 10. 2007 15:05 
Opravdu ukecanej...

Já se modlím. :D

Martin.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. 10. 2007 17:32 
Martin H. píše:
Já se modlím. :D

Martin.

To je taky - kromě zamčené garáže ve střeženém areálu - to jediné, co se dá dělat. :(
Rada je jednoduchá: nenechat to auto mimo garáž bez dozoru. Gratulovat si můžeš akorát v tom, že řešíš auto za řekněme 30000,- a lopatu za 280,- a ne třeba Schwima za 1,25mega s doplňky v ceně desítek tisíc.

PS: Nemusí jít nutně o lidi, kteří násadami topí a železo dávají do šrotu. Kamarád byl na plzeňských oslavách a přes noc si z jeho válečné Dodge v kempu někdo "vypůjčil" matice kol(nechal mu tam na každém kole jednu!), o čemž se dá směle tvrdit, že je ten filuta do šrotu rozhodně nepotřeboval...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. 10. 2007 18:18 
Neúnavný renovátor

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: moravák jak sviňa
Je to hnus. Člověk pořád musí přemýšlet, jestli to tam, nebo jinde může nechat. Jediný, co snad lze udělat je, že doplňky, který lze ukrást mít zamčený v nějaký plechový bedně v autě a tu bednu mít přidělanou, nebo se nehnout od auta. A v autě mít tajnej vypínač, bez kterýho auto nenastartuje. :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. 10. 2007 00:07 
Opravdu ukecanej...

:shock: Nikdy nenehávám venku auto bez toho že bych na něj viděl - platí např. když se stavuji na jídlo a Gaza mi do hospody nechtěj vzít. Jinak k vidění bývá na srazech svérázný ale účinný alarm kombinovaný se zabezpečením - pořádný hafan. Když jsem na letním srazu musel do sámošky, nechal jsem v Gazu manželku, a uštěkala to taky. Každej holt dělá co umí.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. 10. 2007 10:11 
AUTOGURU

Petr Seidl píše:
Jiří Olomouc píše:
:shock: Nikdy nenehávám venku auto bez toho že bych na něj viděl - platí např. když se stavuji na jídlo a Gaza mi do hospody nechtěj vzít. Jinak k vidění bývá na srazech svérázný ale účinný alarm kombinovaný se zabezpečením - pořádný hafan. Když jsem na letním srazu musel do sámošky, nechal jsem v Gazu manželku, a uštěkala to taky. Každej holt dělá co umí.

Rozlišujme krátkodobé stání někde u hospody, pod hradem, Macochou či domečkem s červenými lucernami a dlouhodobé trvalé stání někde ma ulici či sídlišti ... S tím prvním jsem zatím problém neměl, neb okolokoukající jsou zpravidla jistou zábranou proti těm, co by chtěli krásti a zatím se mi nic nikdy neztratilo ... Ten druhý případ je pak zcela fatální a pokud příslušný stroj není v nějaké garáži pod aspoň 2 visacími zámky či za plotem s volně puštěným pitbulem, nemá dnes asi šanci ... :evil:

On Petře stačí jakýkoliv hafík,třeba to moje roztomilé štěňátko...Fotku bohužel nemám,ale očití svědci potvrdí.A to je mu třináct měsíců.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. 10. 2007 10:55 
Okomentuju vše :-)

Státní příslušnost: ČR
Musím potrvdit Jardova slova, měl jsem možnost vidět to roztomilé štěnátko a můžu vám říct, že bych se přes plot neodvážil... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. 10. 2007 10:58 
"Roztomilé štěňátko" :shock: To je tedy řečeno více než eufemicky :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. 10. 2007 22:17 
Závislý diskutér...

Svatá pravda Jardo! Před pár lety mě vlezl na můj pozemek barevných kovů chtivý hnědoČech. Jenže tam narazil na moje rottwaileří "štěnátko" :lol: Nahnalo ho do rohu a drželo v šachu. Chlapec se nejdřiv pomočil a pak zavolal mobilem policajty. Na otazku co že tam vlastně dělá řekl:Ja tu prosím kradu :evil: Po této události jsem mládence už nikdy neviděl :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 05:37 
Okomentuju vše :-)

Státní příslušnost: ČR
Jaromír Hrabánek píše:
Petr Seidl píše:
Jiří Olomouc píše:

Rozlišujme krátkodobé stání někde u hospody, pod hradem, Macochou či domečkem s červenými lucernami a dlouhodobé trvalé stání někde ma ulici či sídlišti ... S tím prvním jsem zatím problém neměl, neb okolokoukající jsou zpravidla jistou zábranou proti těm, co by chtěli krásti a zatím se mi nic nikdy neztratilo ... Ten druhý případ je pak zcela fatální a pokud příslušný stroj není v nějaké garáži pod aspoň 2 visacími zámky či za plotem s volně puštěným pitbulem, nemá dnes asi šanci ... :evil:

On Petře stačí jakýkoliv hafík,třeba to moje roztomilé štěňátko...Fotku bohužel nemám,ale očití svědci potvrdí.A to je mu třináct měsíců.

V okamžiku kdy se ti pes stojící na všech čtyřech dívá do očí tak to Jaromíre není štěňátko :lol: :lol: :lol: Nejkrásnější je jak je Alfíček do páníčka zamilovanej.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 09:36 
AUTOGURU

Pavel V.:To takový psík je teprv rovnocenný společník.To nemusíš ani nikam dávat žádné cedule.
Jinak já zatím venku používám mechanické zabezpečení a hlavně se snažím to přes noc mít na dvoře nebo pod dohledem.

Naposledy upravil Jaromír Hrabánek dne 30. 10. 2007 20:25, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 17:31 
Jardo, to je to štěňátko co po mém přiblížení ke tvé bráně tuto značně rozkymácelo až vyvrátilo? :lol:
To štěňátko, na které jsem couvaje a padaje do svého vleku hleděl směrem vzhůru :shock: :?
To mi nepřipadalo jako domácí mazlíček :lol: :lol:
Myslím, že ti tvůj pozemek i jeho okolí zabezpečí naprosto dokonale :lol: :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 18:07 
Site Admin

Pokud to ještě někoho zajímá, tak na přiložené fotce je zabezpečení plachty na UAZu ocelovým lankem s visacím zámkem. Je to taková základní možnost, jak zabezpečit plachtu proti odepnutí a vniknutí do auta. Může to odradit kluky, kteří si chtějí sednout za volant vojenskýho auta a chvilku si točit volantem, nemusí to ale odradit zloděje, který tu plachtu jednoduše rozřeže nožem.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 19:42 
Z jednoho UAZu mám tahle lanka doma v poličce, ale v zájmu zachování plachty jsem je na auto nikdy nedal :( Je jen málo slušných zlodějů, kteří berou ohled na to, aby okradenému nezpůsobili škodu :D

Zajímavý by ale mohl být původ tohohle zabezpečení! Ta moje lanka jsou hodně profi udělaná a zjevně se tedy objevují na víc autech, tak by mě docela zajímalo, kdo je vymyslel. Armáda? Rusové?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 21:33 
Akurat, ze ked tam tie lanka su tak je to uz kradez vlamanim, bez tych laniek je len kradez.
Rozdiel v trestnej sazdbe by mohol mat isty psychologicky efekt :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 21:58 
Opravdu ukecanej...

Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Já si myslím,že když bude dotyčný řezat plachtu,tak mu to bude jedno jestli to je kráděž nebo vloupání,hlavně že bude uvnitř a majitel bude na mrtvici z rozřezané plachty.

Předmět příspěvku: Re: Zabezpečení plachtových aut
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 22:09 
Nováček v diskuzi

Otto Moravec píše:
Chtěl bych se zeptat, jak řešíte zabezpečení vozidel typu M461, Gaz 69, Uaz 469 apod. Tyto auta asi nebudou na předních místech zájmu zlodějů, ale třeba lopata umístěná na vozidle se prodává kolem 280,- Kč. Najdou se takoví spoluobčané, kteří byť rozumu mdlého, tu lopatu seberou, né, že by chtěli s ní pracovat :twisted: (toho se snad i bojí :lol: ), ale toporo se dá spálit a zbytek odevzdat do sběru. Nemluvě o dalším nářadí jako je sekyra, krumpáč, hever, klíče atd., jejichž cena taky není zanedbatelná :oops: Děkuji za rady.

Veškerá auta zajišťuji velice jednoduše. Sedí v nich dvě německé dogy a autům se všichni vyhýbají obloukem... :D :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 22:12 
Šima Jarda píše:
Já si myslím,že když bude dotyčný řezat plachtu,tak mu to bude jedno jestli to je kráděž nebo vloupání,hlavně že bude uvnitř a majitel bude na mrtvici z rozřezané plachty.

No to je asi takto:
preco si ludia vacsinou (hlavne v meste) zamykaju branicku pred domom aj ked ma ten plot maximalne 1,5-1,8 metra :)?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 10. 2007 22:13 
Opravdu ukecanej...

Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Tak to mám smůlu,žádné dogy ani jiné psiska nevlastním.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 10. 2007 09:31 
Jardo, mozem odporusit psika akeho mam ja - Argetinsku dogu. Velmi ucinne, len ju nedavaj do auta ako steniatko, lebo tu plachtu budes mat roztrhanu zvnutra :lol: :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 10. 2007 11:02 
Tento Kavkazsky ovciak by to urcite zvladol tiez ;). Staci im dat uzavrety priestor a strazia, netreba ich to ucit.
Mimo toho by ku GAZu aj tradicionalne pasoval :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 10. 2007 11:20 
no a mojej doge staci na strazenie len pohovka s vyhladom na Volgu :lol: :lol:
na foto este ako pol rocne steniatko :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. 02. 2008 15:38 
Diskutér...

Ta lanka se montovala v Českém Dubu. Ze SSSR se dovážely UAZy po železnici, pro PS do Domažlic a pak po ose do ČD, kde auta dovybavovali vojenskými doplňky dle požadavku ČSLA. Pro zajímavost i prodlužovali držák rezervy, aby se tam vešel koš na kanystr.
Já osobně se prostě bojím, vždy když jdu od auta. Používal jsem i ta lanka, při službě u PS jsem se přesvědčil, že voják-pohraničník se dokáže protáhnout do "zamčeného" UAZe i škvírou, která vznikne rozepnutím jednoho zapínání zadního dílu plachty.

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny