GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 24. 06. 2019 13:41

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hasák a stranové klíče
PříspěvekNapsal: 24. 01. 2008 23:22 
Opravdu ukecanej...

Dosloužil mi můj menší hasák a potřebuju novej, to samý o stranovejch klíčích 10 až 17. Poraďte nějakou dobrou kvalitní značku, kterou vybrat.

Předmět příspěvku: Re: Hasák a stranové klíče
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 08:30 
Opravdu ukecanej...

Zdenda.Gaz66 píše:
Dosloužil mi můj menší hasák a potřebuju novej, to samý o stranovejch klíčích 10 až 17. Poraďte nějakou dobrou kvalitní značku, kterou vybrat.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

To mě dosloužil krumpáč a potřebuju novej, to samý o lopatě normální a na uhlí. Nějakou dobrou, kvalitní značku mi snad ani neraďte. :wink:
:wink: :wink: :wink:
Přeju pěkný den...

Předmět příspěvku: Re: Hasák a stranové klíče
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 09:34 
Opravdu ukecanej...

Mirek Polický píše:
Zdenda.Gaz66 píše:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

To mě dosloužil krumpáč a potřebuju novej, to samý o lopatě normální a na uhlí. Nějakou dobrou, kvalitní značku mi snad ani neraďte. :wink:
:wink: :wink: :wink:
Přeju pěkný den...

Odborník vždycky poradí.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 09:44 
Mám taky dilema - v obědu si můžu dát buď svíčkovou s knedlíkem nebo kuře s rýží. Co by mi fórum doporučilo? Abych to ještě upřesnil, vedle talíře budu mít celerovýho noutbuka a nerad bych, aby mi omáčka nacákala do klávesnice :P :lol: :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 09:47 
Opravdu ukecanej...

Doporučuji chleba se salámem :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 10:05 
Opravdu ukecanej...

Čekal sem, že se třeba dozvím - tona má dobrý klíče kvalitní, ale drahý kdežto jinej výrobce není horší v kvalitě, ale je o třetinu levnější. Vono koupit si pár dobrejch klíčů za litr nebo patnáct stovek je docela rozdíl.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 11:19 
Okomentuju vše :-)

Zdenda.Gaz66 píše:
Čekal sem, že se třeba dozvím - tona má dobrý klíče kvalitní, ale drahý kdežto jinej výrobce není horší v kvalitě, ale je o třetinu levnější. Vono koupit si pár dobrejch klíčů za litr nebo patnáct stovek je docela rozdíl.

...ale taky risk :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 11:27 

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Zdeněk Hrabánek píše:
Zdenda.Gaz66 píše:

...ale taky risk :D

...ale taky dobrá investice :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 12:05 
Opravdu ukecanej...

Zpět k tématu, osobně používám nářadí Tona (ráčny apod.) a max. spokojenost, ale nedávno jsem měl k dispozici celou sadu od ATX a s ní se dělá taky moc dobře, dokonce vypadá bytelněji než Tona, přesto se mi povedlo rozlomit dva bity pro imbus (velikost 10 a 12). :evil: ( a tady na BMW klubu prodává někdo ATX se slevou http://forum.e30.cz/profi-naradi-atx-go ... 45813.html )
A stranové klíče mám opět Tona ale pro běžné používání, kdy si třeba i moje nářadí někdo půjčuje mám sadu stranových klíčů z Globusu (mám dojem, že od velikosti 8 do 17) za neskutečných 100kč . :lol:
A co používáte za elektrické nářadí? Já vždy používal vrtačky Black and Decker a dnes už bych do ní asi nešel. Vrtačka po roce používání hučí jak ještě žádná jíná (a to se dosti starám o čistotu nářadí a jeho úschovu) a úhlová bruska od té samé značky fungovala týden! :evil:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 13:25 
Nováček v diskuzi

Golu ATX mám tři roky a vcelku spokojenost (no strhnul jsem velkou ráčnu, ale nestratit paragon, vyměnili by to). Používám ji docela často, ne teda profi, ale dost.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 13:55 
V té nabídce mě docela překvapil momenťák za 790,- :shock: Za tu cenu musí být snad bambusový, ne? :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 13:56 
Opravdu ukecanej...

Státní příslušnost: Absurdistán
http://www.fortum.cz/ Mohu jenom doporučit.Velice kvalitní , lepší jak TONA a cenově dostupný :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 14:04 

S prodejem vercajku začínáme, takže je dobré vědět, co je dobré a čemu se obloukem vyhnout. Aj k tomu je todle fórum dobré :D
P.S. - nemá někdo zkušenosti s nářadím EXTOL?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 14:27 
Extol som skusal akurat metricke zavitniky, tvrde ale hodne krehke :).
Celkom solidne zlavy na znackove naradie byvaju na autosalonoch. Vsetci co len trocha solidnejsi vyrobcovia uz davaju 7-10 rocnu zaruku, najsolidnejsi dozivotnu ale teraz neviem, ci zivot myslia ;), tak ked praskne alebo sa vytaha orech tak ho vymenis, tu by som problem nevidel.
Ako najkritickejsie vidim otvorene vidlicove kluce, tam sa naozaj ukaze, ze ked to rovnako vyzera, nemusi to byt je to to iste, co si urcite mnohi verifikovali na odretych clankoch prstov :).
Inac aj vidlicove Tony sa po par rokoch pouzivania v servise slusne vytahaju. Cital som niekde akysi test rucneho naradia a napodiv Skill, ci Skil? Vysiel s polovicnou cenou lepsie ako BD alebo Bosch, aj ked treba povedat, ze to bola hobby trieda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 15:15 

Státní příslušnost: CR
Zdeněk Hrabánek píše:
S prodejem vercajku začínáme, takže je dobré vědět, co je dobré a čemu se obloukem vyhnout. Aj k tomu je todle fórum dobré :D
P.S. - nemá někdo zkušenosti s nářadím EXTOL?

Zkoušel jsem ráčny a zatím vcelku dobrý. Tona je dobrá, ale není až tak nesmrtelná a pak leze do peněz. Já koupil gola sadu italské výroby, noname a drží jako vzteklá. Nedávno jsem na trhák dal 1,5 m trubku a povoloval svorníky na nápravě emky a urval jsem je. Trhák naprosto netknutý. Takže jde o risk. Pokud chceš špičku, tak po mnohaletém tríznění cajku v pneuservisu drží JEN a POUZE Snap-On, ovšem ceny jsou nelidské. Možná Würth a Berner, Gedore a BGS

Elektro vercajk jedině Narex - modrý. Koupil jsem nedávno flexu, cena vyšší i po slevě, ale naprostá spokojenost. Vrtačky mam taky od narexu a neznam kvalitnější. (Bosch, AEG, BaD sou sračky)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 16:10 
Od extolu mam dve flexy, 710W ta ide ako drak a uz ju pouzivam dva roky a slabsiu 500W, ktoru som uz vyreklamoval, inak ked mi zhori ta silnejsia extola idem do Makity, tiez model 750w, cena byva v akcii okolo 2200 co je trochu viac ako bosch, ale bosch je zvlastna znacka, bud sa podari, alebo je naprd. Golasady robi celkom kvalitne aj Proxxon, takisto su v ponuke aj kluce s racnou, cena 8-22mm bola minuly rok v akcii najakych 2tis. pouzivan kluce Tona a uplna spokojnost. a Co sa tyka bliciek tak po skusenostiach so smejdami, uz jedine Knipex. Dufam ,ze som neuviedol moc vela reklamy :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 16:49 

Eletrické mašinky zatím neé, enom ruční vercajk. Ten Extol se mě zdá byt cenově dobrý, pro domácí použití vyhovující. Fortum se jeví o něco výš, cenou určitě, kvalitou kdoví. Superextra profíci takové nářadí u mě asi kupovat nebudou, ale vědět o něm bych měl :wink: . Na ty hovadné šrouby do dřeva bych dobré oříšky měl mět, hroty mám a ať si tím točí čím je libo.
Aj mezi "no name" cajkem se dá najít kvalita, ale to nehodlám riskovat, i když mám pro domácí použití sadu čtvrtpalců od Lidla. Šrouboval sem Turbo do betonu s hrotem T25 a 600W Narexku sem udusil a hrotek vydržel :shock: . Sem normálně čuměl.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 16:58 
Zdeněk Hrabánek píše:
Aj mezi "no name" cajkem se dá najít kvalita...

To je pravda, len ako to odskusat popredu. Kupoval som invertor u Chobolu (cesku Gamu), ma tam vychytene profi znacky a aj jednu cinsku. Vravel, ze na cinske invertory vyskusali 4 vyrobcov/dodavatelov, kym nasli taku znacku, co mala standardne mnozstvo reklamacii.
Prvu golu co som mal bola cinska, kupena niekde v Alzirsku. Sluzi doteraz, vratane racne aj orechov. Racna bola kontruovana systemom presuvania hranolceka, na ktory sa nasuva orech, cim sa meni zmysel otacania.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 17:09 

Tu čínskou ořechovo-ráčnovou sadu mám taky. A k ní "momentový" nástavec z jeklu :D na poloosy...a třmeny...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 17:24 
Opravdu ukecanej...

Ona taky u těch no-name ráčen bejvá problém že mají třeba jen 30-40 zubů nebo co já vím kolik a pak je v těsném prostoru problém. Kvalitní ráčny mají 72 zubů,nebo jsou konstruhované jako bez zubé tudíš nemají téměř žádnou vůli. Co se týče el.nářadí tak na občasné použití je to asi fuk,ale já používám Makitu a Dewalt.Zatím bez problému a to dostávaj celkem zabrat. Další věc u el. nářadí jsou nástroje. Když si koupím sadu vrtáků v marketu za 120,-kč tak nemůžu čekat že to bude vrtat. Neříkám ať si každej běží koupit značkový nářadí,ale když ho používám často tak chci mít něco spolehlivího. Značky které zde zazněli Bosch,B-D už nechci. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 17:42 
Nováček v diskuzi

Elektrický nářadí používám taky hlavně extol a zase spokojenost. Ale je to jen častější hobby použití. Co se týče vrtáků, na pár děr do zdi nebo do dřeva stačí i ty z marketu. Na vrtácích do železa se ale ušetřit nedá.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 17:54 
Opravdu ukecanej...

Mirek6 píše:
Elektrický nářadí používám taky hlavně extol a zase spokojenost. Ale je to jen častější hobby použití. Co se týče vrtáků, na pár děr do zdi nebo do dřeva stačí i ty z marketu. Na vrtácích do železa se ale ušetřit nedá.

No zrovna vrtáky do zdi jsou problém. Není zeď jako zeď,někdo má ytong a někdo železobeton. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 17:56 
Nováček v diskuzi

Myslel sem cihlu, případně beton a vrtačku s příklepem

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 17:57 
Nováček v diskuzi

a beton bez železa, se železem to je horší

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. 01. 2008 18:03 

S vrtákama je to jednodušší, že je to drek poznáš hned :D Do armovaného betonu tří či čtyřbřitý (by se jeden poprskal, než to řekne).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny