GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 26. 06. 2019 14:22

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21. 11. 2007 14:50 
Okomentuju vše :-)

tak sem to tady jednou už nakousl.. tenkrát když sem koupil uaze topíka tak sem ho přivezl a měl na sobě cca 1 cm tenké černé čáry....po chvilce pátrání mi tady dobré duše prozradili že slouží k maskování na nátěrové vodou ředitelné barvy...
někde sem se dočetl že pokud se vozidlo vracelo z VOZ tak už to mělo mít právě ty linky na maskování.... zajímalo by mě od kterýho roku do kdy, na jaké technice se to používalo a jestli mátě někde nějáký fotky nějáké techniky která toto vlastní, popřípadně schéma malování neb si nemyslim že by to bylo jak koho to napadne.... :)

připojuju odkaz kde se o tom něco řeší..... a je tam i schéma vejdy.. a pak muj originál uaz, kterej už tom měl od vojáčku 8)

http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/ ... -v3s-skrin

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. 11. 2007 15:53 
Diskutér...

Uaz 469 maskovcí nátěr v potisku vz. 95, ty fleky byly větší, tvar a barva odpovídaly originálu. Rok cca 96. Myslím, že to bylo i s plachtou. Foto bohužel nemám.

PříspěvekNapsal: 21. 11. 2007 17:36 
Site Admin

Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: Česká Republika
Honza 001 píše:
tak sem to tady jednou už nakousl.. tenkrát když sem koupil uaze topíka tak sem ho přivezl a měl na sobě cca 1 cm tenké černé čáry....po chvilce pátrání mi tady dobré duše prozradili že slouží k maskování na nátěrové vodou ředitelné barvy...
někde sem se dočetl že pokud se vozidlo vracelo z VOZ tak už to mělo mít právě ty linky na maskování.... zajímalo by mě od kterýho roku do kdy, na jaké technice se to používalo a jestli mátě někde nějáký fotky nějáké techniky která toto vlastní, popřípadně schéma malování neb si nemyslim že by to bylo jak koho to napadne.... :)

připojuju odkaz kde se o tom něco řeší..... a je tam i schéma vejdy.. a pak muj originál uaz, kterej už tom měl od vojáčku 8)

http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/ ... -v3s-skrin

Honziku já mám ty čáry na autě taky - a taky prý origo od vojáčků dokonce na původní ruské barvě :-) ale na GAZ-69M z NZ

+420737236903
info@gaz.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. 11. 2007 18:16 

no a ted babo rad.... jako od kdy do kdy se to používalo a tak... jak tak na to koukám nedá mi to a zeptám se tě netrpíš náhodou Murtingerovým syndromem??? jestli ty čáry nemáš nějáké široké :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 11:32 

tak kamarád mi zaslal oskenovaný vojenský předpis ohledně těchto vodících linek.. přikládám.. je to na GAZika tak Michale mužeš porovnat jak tomáš namalovaný ty :lol:

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s tou kamuflážní barvou? veškeré informace pokud něco víte prskněte to sem dík

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 11:43 
Opravdu ukecanej...

Paráda, taky mám něco takového v plánu a bylo jen otázkou času kdy se na to zeptám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 12:15 

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Co já si pamatuju, tak mi jsme techniku malovali pouze na vyvedení a technika se barvila vodou omyvatelnými barvami jako jsou na obrázku a bíločerná varianta byla na zimu. Ale určitě tam žádné předmalované čáry na kamuflážní pole nebyly. Dělalo se to dle vojenského předpisu a technika nakonec vypadala i celkem shodně. Určitě se neřešilo jestli jedno BVP má o něco větší pole zelené oproti druhému.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 12:42 

Ono na tu technikuk to měli malovat v opravárenskejch závodech 1cm silnou čáru... jenže nikde to nebylo páč se na to dlabalo.. ale v pár scénách seriálu Chlapci a chlapy je ta technika běžně k vidění právě s těmito čarami :lol:
Díky davide za obrázky, čim víc tim líp ... ikdyž tady u těch mi to přijde spíš že to auto odmaskujou než maskujou :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 14:24 
Diskutér...

No možná právě ta kombinace khaki barvy a černých čar maskuje nejíp :lol: . Samotná khaki barva je v porostu špatně rozpoznatelná, a ty čáry jsou tam aby opticky rozbily tvar. Co si pamatuju, bylo to hlavně na PV3S a spojovacích Zilech.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 14:45 
Opravdu ukecanej...

Taky bych řekl, že to malovali jak je napadlo. Co si pamatuju, tak v autoparku jsme měli jak auta s linkama, tak i bez linek. A na ty bez linek jsme při vyvedeních malovali čáry křídou. Ale nikdy jsme je nepatlali barvou. Po vojně při mých toulkách po Libavě jsem našel přímo v jedné nejmenované vesničce na hranicích Libavy stodolu až po střechu plnou maskovaček a právě těch pikslí vodouředitelných barev na maskování. No, už je to všechno pryč :cry: . Škoda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. 01. 2008 15:30 

je to asi fak jak sa jim chtělo u nás na casinu nebylo ani jedno autí počárane ani NZna cvičení sa to počmáralo vodovka a frčelo sa no cvíčo 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 11:32 
Diskutér...

Nevím, jak na které technice, ale myslím, že ty čáry byly spíš na technice určené k delšímu stání v terénu, spojovací prostředky, POKY, velitelská stanoviště apod. Jinak v těch čarách je systém, jde hlavně o změnu rohů a hran.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 15:10 

Otto Moravec píše:
Nevím, jak na které technice, ale myslím, že ty čáry byly spíš na technice určené k delšímu stání v terénu, spojovací prostředky, POKY, velitelská stanoviště apod. Jinak v těch čarách je systém, jde hlavně o změnu rohů a hran.

tenhle názor bych asi podpořil.. páč většinou co jsem to viděl tak to byli právě stanoviště jako spojovací uzel, KUB a tak... ta fota uaze je uaz topo což jeho funkce byla taky stání v terénu a to dole je pak snad něco z kompletu Kub.. estli se nepletu... což taky stalo v terenu....logiku by to mělo.. bohužel ale nemužu sehnat nějákej podklad kterej by to potvrzoval... v seriálu Chlapci a chlapy to "čárání" bylo použito i na uaz 452 sanita a pak i na BVP ale to mohlo bejt nějáký spojovací stanoviště..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 15:59 

To třínapravové není KUB, to je jiný komplex.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 17:18 

Zdeněk Hrabánek píše:
To třínapravové není KUB, to je jiný komplex.

no já myslel že jo páč sem to v sestavě KUB taky snad viděl estli se nepletu po druhý :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 17:30 
Nováček v diskuzi

Není to komplet KUB ale OSA. Myslím, že loni nebo předloni je naše armáda už také vyřadila. To vozidlo jako takové je typ BAZ ale číslo nevím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 19:03 

Komplex KUB zůstává ve výzbroji, né?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 19:07 
Závislý diskutér...

Tak k těm barvám: jsou to vodou ředitelné práškové barvy (kaseinové), které pohlcují dokonce trochu radar (tedy podle výrobce).
Pracovní postup: ideálně se "nabouchá" v kýblu mazlák a do něj se přidá za stálého míchání barva je dávkovaná od výroby v pytlíkách po 5kg a po namíchání se nechává asi 30 min uklidnit Pak se natírá. A nanáší se tak, že musí přecházet od světlých barev k tmavým a naopak. Na každý typ techniky a ročního období je jíný vzor. A mazlák se tam dává proto, že jinak to neumyjete ani horkou vapkou a kartáčem. Na dotek špiní tak si to dobře rozmyslete :D Nám vydržely na BVP 2 celé léto a i podzim pak jsme to drbali dolů půl dne.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 19:12 
Diskutér...

Taky nee, je to buď nabíjecí přepravník 9T128, šasi značené jako BAZ-5921 nebo odpalovací zařízení 9P129 šasi značené jako BAZ-5937. Obojí je z 9K79 TOČKA alias SS-21 SCARAB.

I když je fakt, že OSA má dost podobný podvozek.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 19:27 

Jsem z toho zmaten :shock:
Odpalovací zařízení (2P25) i průzkumný a naváděcí radar (SURN) komplexu KUB jsou na pásovém podvozku GM-578.
K tomu patří "velitelský" ZIL 131 a nabíjecí přepravník, taky ZIL 131. Elektrocentrály nepočítám, každý vergl može pracovat i bez ní. Ale té nafty :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 20:01 
Opravdu ukecanej...

Hehehe. Tak vidim, ze tuhle fotku jsem mel dat do diskuzniho fora "Hadanky pro kazdy den" :lol: Sam uz to nevim, musel bych se poptat nebo najit foto jeste z jineho uhlu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 20:07 

Rehy píše:
Tak k těm barvám: jsou to vodou ředitelné práškové barvy (kaseinové), které pohlcují dokonce trochu radar (tedy podle výrobce).
Pracovní postup: ideálně se "nabouchá" v kýblu mazlák a do něj se přidá za stálého míchání barva je dávkovaná od výroby v pytlíkách po 5kg a po namíchání se nechává asi 30 min uklidnit Pak se natírá. A nanáší se tak, že musí přecházet od světlých barev k tmavým a naopak. Na každý typ techniky a ročního období je jíný vzor. A mazlák se tam dává proto, že jinak to neumyjete ani horkou vapkou a kartáčem. Na dotek špiní tak si to dobře rozmyslete :D Nám vydržely na BVP 2 celé léto a i podzim pak jsme to drbali dolů půl dne.

to jsu ty barvičky takový mrchy že nechtěj dolu jo? někde inzerovali že to jde normoš umejt vodou... :roll: mazláku sem se navojně nabouchal no jeje... :lol: zajímalo by mě jestli jdou někde sehnat né že bych je patlal hned na auto ale se taky trubka která musí vyzkoušet všechno :lol:

Rehy- vy jste to maskocvali podle těch linek nebo ste to tam flákali jak vás napadlo?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 21:33 
Závislý diskutér...

kdepak dostali jsme vzor a podle něj jsme + - dělali čáry křídou a pak vymalovali pole. Ty už nebyly dané kam která barva, ale pole logiky ať se nedotýká černá se světle zelenou a toto je výsledek: ale tady se to 2 četě moc nepovedlo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31. 01. 2008 22:52 
Diskutér...

Jsou tady povolanější, tak nechť se taky vyjádří :lol: :lol: :lol: . Já si myslím, že linky byly (jsou) celoročně, ten zbytek by mohla zakrýt maskovačka :shock: , a vodou ředitelné barvy pouze u čistě bojové techniky :roll: a jen na určité období :oops: (jaro, léto, atd.)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 02. 2008 23:19 
Opravdu ukecanej...

Daj se ty barvy někde koupit?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny