GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 19. 06. 2019 21:14

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 08. 04. 2010 20:45 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 14. 02. 2006 18:54
Příspěvky: 1420
Bydliště: Olomouc
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: CZ
Peter, opravdu jsi napsal příspěvky mimo mísu. V tomto vlákně se teď zajímáme o klubové testace ve vztahu člen/nečlen gaz klubu, nikoliv o podmínkách testací z hlediska historické původnosti vozidla.

_________________
Honza V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 08. 04. 2010 23:34 
Offline
profesor

Registrován: 14. 02. 2006 16:06
Příspěvky: 1003
Bydliště: Praha 9
Peter píše:
Takže súdruhovia, pretože iné pomenovanie si Vy dvaja nezaslúžite ,fakt Ste ma presvedčili, že s Vami diskutovať nemá význam. Do huby si seriete Vy a ožratí Ste Vy, čo mňa nazývate opilcom a hovnom. Akurát sa môžte hambiť a kľudne mi úplne zamedziť prístup na Vaše stránky, lebo už ich aj tak nikdy nenavštívim.
Súdruh Gottwald si fakt vychoval vo Vás veľmi dobrých nástupcov . A to ešte niektorí z Vás mal odvahu o nás písať, že tu sa bude povinne spievať hymna v školách tuším že každý deň.. Asi sú teraz sklamaní, že to nie je tak a tomu prispievateľovi odporúčam Internacionálu.
Buďte takí láskaví Vy dvaja odpovedajúci, ktorých sa táto moja odpoveď týka serte si do vlastných radov a lavíc a je mi už naprosto jasné, prečo v Čechách vznikol 1 súkromný GAZ klub.


Peter, dostal jsi dost dobrou šanci se z tohoto svého úletu vykecat tak , že jsi jej opravdu napsal po "flaši borovičky" a věřím, že bys zde našel vcelku shovívavé pochopení - každý máme holt občas svou slabou chvilku ... :D
Ale takhle a za střízliva ? :shock: Nestačím zírat co nenávisti, flustrace a negativismu lze vměstnat do jednoho jediného příspěvku notabene na webu, kde by všichni měli mít společný koníček v podobě svých aut ... :shock: :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 09. 04. 2010 09:41 
Offline
Opravdu ukecanej...
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 02. 2007 16:41
Příspěvky: 376
Bydliště: Kolínsko
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
vaclav098 píše:
Tak znova - proč 1000Kč?
To co Klub dělá pro své členy je zejména :
a) testace historických vozidel
b) zřízení a údržba webu
c) pořádání jarního srazu
d) pořádání letního srazu
e) administrativa s tím vším spojená, propagace klubu atd
Do roku 2009 včetně byly za členský poplatek 300 Kč/rok zajišťovány body b) a e), přebytek vybraných poplatků byl v rozpočtu čerpán na srazy. Srazy byly organizovány se startovným 300 Kč, tj. 2 x 300 Kč/rok. To znamená, že člen, který se skutečně chtěl podílet na životě klubu (teď nemluvím o vedení klubu) se teoreticky dostavil na oba srazy a občas i podíval na web. Využíval tedy služby za 900 Kč/rok.
Od roku 2010 je stanoven členský poplatek 1000 Kč/rok, přičemž pro členy bylo zrušeno startovné na srazech. Stejný člen tedy zaplatí o 100 Kč více než dosud, a to rozhodně není navýšení o 333%!

A teď k tomu nejpodstatnějšímu - členové, kteří se na jeho životě nepodílí. Těm skutečně naroste poplatek ze 300 na 1000 Kč. Ale to není chyba klubu, akce jsou dostatečně dlouhou dobu nahlášeny, každý má dost času si naplánovat volno tak, aby mohl přijet. A že se někdy stane něco nepředvídaného ? Bohužel, to je realita života. Zajímavé je, že pravidelně jezdí na srazy skutečně jen malá skupina, a není to jen vedení klubu, jak si zřejmě myslíte.

A teď k těm penězům, které zaplatí člen, který se nedostaví. Za svoje působení v klubu jsem zaznamenal tak 20x, že by se mi někdo omluvil, že na sraz nepřijede. Ale když ho plánuju, tak musím počítat s určitým množstvím lidí, pro ně zajistit zázemí od ubytování po WC, pronajmout sál, parkovací plochy, asistenci atd. A pak nás přijede půlka, myslíte si, že dostaneme dodatečnou slevu, protože nás bylo málo? Sory, ale dosud na to doplácel klub z rozpočtu. Každý člen má právo nahlížet do hospodaření klubu, které je kontrolováno Vámi zvolenou revizní komisí a následně i potvrzeno daňovým poradcem. I finančně méně gramotný člověk tam rychle zjistí, že z hlediska peněz byly téměř všechny srazy prodělečné a největší příjmy byly z testací. (a to i v roce 2008 kdy bylo platících členů nejvíce).

Takže - pokud se hnutí nespokojených nesjednotí a nesvolá mimořádnou valnou hromadu platí pro rok 2010 poplatek 1000 Kč. A jestli tohle zvýšení povede k masivní účasti členů na další řádné VH, tak to bude důkaz, že se o klub zajímáte. Ale ze zkušenosti se obávám, že zase zůstaneme u plamenných řečí.

Vašek Havlík


Nedá mi to, abych se taky nezapojil do téhle diskuse. Po obdržení zprávy z VH jsem nejprve nějak nevěřil vlastním očím. Těch 1000,-Kč mi připadalo opravdu moc. Ještě když z té zprávy skutečně nebylo úplně jasné, co tato částka pro člena znamená, co mu za to klub nabízí. Když tady ale čtu některé elaboráty, potvrzuji si jak je složité udržet v nějaké rozumné formě tak strašně různorodé společenství lidí. Sám mám zkušenosti z organizování srazů celostátního značkového fotoklubu, takže vím, o čem mluvíš když zmiňuješ nezodpovědnost účastníků takových akcí - do poslední chvíle nikdy nevím, kolik se nás vlastně sjede. Tady jsou výdaje z konta klubu jednoznačně opodstatněné.
Co se týká provozu webu - tím je myšlena činnost adminů? Jinak tady v podstatě žádné náklady (mimo obnovování domény a hostingu, což je na rok několik stokorun podle poskytovatele) nevidím!
Naopak bych měl návrh - proč udržujete archaické posílání pozvánek a zpráv z VH poštou? Já to v našem klubu řeším tak, že těch pár členů, kteří nemají (nebo nechtějí oznámit) mailovou adresu, tedy obesílám poštou, všem ostatním ale posílám veškeré materiály mailem. Uštřili byste nezanedbatelné množství desetikorun za známky. Souhlasím s tím, aby členové byli skutečně byli více informováni (potvrzení přijetí za člena, potvrzení přijetí platby, případně členské kartičky čí průkazy jak se tady opakovaně objevilo - to se s výjimkou těch průkazů dá zase všechno odbýt po mailu).

Po pořízení ARO M461 jsem hledal komunitu, která by mi pomohla v případě potřeby s problémy, které se vyskytnou. Po nalezení tohoto fóra jsem byl úplně nadšený fundovaností, ochotou poradit, tolernací a množstvím informací, které jsou zde k nalezení! Mrzí mě, že se ani tomuto fóru nevyhnuly problémy a že už nepůsobí tak jednotně a přívětivě.

Přiznávám, že impulsem pro vstup do klubu byla i možnost klubové testace a tím úspory na povinném ručení. Neznám téměř nikoho z vedení klubu osobně - na VH ani žádný sraz jsem se zatím nedostal - nemyslím si ale, že by to měl být hendikep v pohledu na člena - vždyť přispívám a tím umožňuji těm aktivnějším či šťastnějším termínově a vzdáleností využít všech výhod členství! Teď ale zvažuji, zda zaplatit 1000,-Kč na rok 2010. Mám letos termín prodloužení testace, tak asi počkám na tu schůzi, tuším, že 13.4., kde budete řešit výši poplatků pro nečleny a zachovám se podle toho. Protože pokud se nedostanu na sraz, tak budu zase muset sjednat provedení testace u mně a stejně pak zaplatím i cestu . . .

Omlouvám se za dlouhý text, ale prostě mi to nedalo.
Hlavně bych chtěl, když se tak rozepisuji, vyzvat všechny - mějte rozum, raději šestkrát vydechněte než vypustíte něco, co byste pak nejraději sami ani nečetli! Zkusme udržet rozumnou úrověň komunikace na tomto fóru! Bylo tím strašně sympatické.

_________________
Mirek Lízner
603 262 798
e-mail: miroslav.lizner@foto-sam.cz
http://www.spht.cz
http://www.aro-m461.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 14. 04. 2010 09:21 
Offline
Okomentuju vše :-)

Registrován: 26. 02. 2006 21:18
Příspěvky: 2156
Bydliště: S výhledem na kopec...
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Příspěvky platím, na srazy nejezdím, testace nevyužívám..... rozhodl jsem se zcela dobrovolně.
Na VH jsem nejel neb jsem neměl zájem poslouchat výpady některých kolegů o cenách apod.
Organizoval jsem tři valné hromady, dělal diskusi myslím že jsem dal GKČR dost, abych teď mohl s čistým štítem říci sbohem kamarádi.

Chtěl bych se tímto rozloučit s členstvím v GKČR a popřát vám na další cestě životem mnoho úspěchů a štěstí.

Pavel Vošický


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 09:15 
Offline
Opravdu ukecanej...
Uživatelský avatar

Registrován: 28. 02. 2007 16:41
Příspěvky: 376
Bydliště: Kolínsko
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Jaromír Murtinger píše:
Co se týče prodlužování klubové testace pro nečleny se bude probírat na schůzi 14.4.2010. Pak se to zveřejní za kolik to bude.

Z mého názoru to bude vyšší cena než pro členy.Dá se tady někde najít výsledek toho jednání? Nebo jinak - napiš sem, prosím, ceny za testace a jejich prodloužení u členů a nečlenů. Myslím, že to bude, i v souvislosti s novou výší členských příspěvků, zajímat více lidí. Díky.

_________________
Mirek Lízner
603 262 798
e-mail: miroslav.lizner@foto-sam.cz
http://www.spht.cz
http://www.aro-m461.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 10:07 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 24. 03. 2010 22:34
Příspěvky: 28
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: ČR
Na schůzi vedení byly odsouhlaseny principy testací.

První testace i prodloužení již provedených testací budou prováděny pro členy i nečleny klubu, níže je uvedena tabulka poplatků. Pro nečleny upozornění : testace a prodlužování testací nebude prováděno na klubových srazech.

Člen klubu
1. Testace = 1 000 Kč/vůz
Prodloužení testace = 0 Kč/vůz/rok

Nečlen klubu
1. Testace = 1 500 Kč/vůz
Prodloužení testace = 200 Kč/vůz/rok

Vašek Havlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 12:14 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 23. 08. 2006 10:59
Příspěvky: 1040
Bydliště: Praha
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Kluci, nejsem sice členem GK, ale uniká mi potom smysl členství, když mám zaplatit 1000 Kč členský příspěvek a 1000 Kč za testaci a musím něco dělat pro klub, vyjde mě to dráž, než nebýt členem, který sice zaplatí 1500 za první testaci a 200 za přetestaci, ale pořád zaplatí o 800,- za rok míň a nemusí dělat nic.
V našem klubu je to naopak. Členové jsou motivováni, aby byli v klubu - testace mají zdarma a příspěvek je 600,-
Nečlenové mají první testaci za 1000,- a přetestaci každý rok taky za 1000,-
Ve vašem případě nechápu, proč bych se měl stát členem vašeho klubu, když to mám dražší než nečlen.

_________________
Mirek H.
UAZ 469, Praga V3S M2+A3S 1V

KVH Sanites Car Beroun http://www.kvhberoun.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 13:01 
Offline
Opravdu ukecanej...
Uživatelský avatar

Registrován: 14. 02. 2006 14:39
Příspěvky: 418
Bydliště: Kutna Hora
6810 píše:
Kluci, nejsem sice členem GK, ale uniká mi potom smysl členství, když mám zaplatit 1000 Kč členský příspěvek a 1000 Kč za testaci a musím něco dělat pro klub, vyjde mě to dráž, než nebýt členem, který sice zaplatí 1500 za první testaci a 200 za přetestaci, ale pořád zaplatí o 800,- za rok míň a nemusí dělat nic.
V našem klubu je to naopak. Členové jsou motivováni, aby byli v klubu - testace mají zdarma a příspěvek je 600,-
Nečlenové mají první testaci za 1000,- a přetestaci každý rok taky za 1000,-
Ve vašem případě nechápu, proč bych se měl stát členem vašeho klubu, když to mám dražší než nečlen.


tohle je zrejme jedna z pricin vzniku tehle sahodlouhe diskuze..... protoze prilis mnoho lidi pouziva kalkulacku k tomu aby se stalo ci nestalo cleny nejakeho klubu. A prestoze to ani v nejmensim neni narazka na tvuj prispevek, tak i ty jsi vzal do ruku kalkulacku a zacal jsi pocitat zda je ci neni vyhodne byt clenem.
A ja si az dosud cely zivot myslel ze clenem nejakeho klubu se stavas proto, ze chces nejakym zpusobem podilet na cinnosti klubu, ze jsi tam proto ze tam jsou spriznene duse, ze chces poznat nove pratele ...... Ale jak je vidno, spousta lidi tam je jen proto, ze mu kalkulacka vydala kladny vysledek :D
A ridit moloch o spoustre clenu, kteri jsou v klubu jen proto, ze je to nejakym zpusobem pro ne vyhodne, neni ani jednoduche, ani zabavne.

Pepa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 13:18 
Offline
Závislý diskutér...
Uživatelský avatar

Registrován: 14. 02. 2006 15:43
Příspěvky: 174
Bydliště: Horní Bříza
Hezky si to napsal Pepo:-)

Ještě si nezapomeň přečíst všechny příspěvky 6810 a připočti si poplatky za srazy a vyjde Ti jiné číslo na kalkulačce:-)

_________________
Kuška Vlastimil - 666
e-shop, propagace
obchod@gazklub.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 14:02 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 24. 03. 2010 22:34
Příspěvky: 28
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: ČR
Pepo, vystihl jsi to přesně.
Naprosto souhlasím s tvým názorem a doporučuji všem počtářům ty výhodnější kluby. A to i přes to, že je mi to v mnoha případech líto.

Vašek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 16. 04. 2010 16:12 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 23. 08. 2006 10:59
Příspěvky: 1040
Bydliště: Praha
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Chápu, je to otázka pohledu. Já jsem také v klubu z úplně jiných, než finančních důvodů, ale asi bych za to neměl být postižen vyšší platbou, než nečlen. Ale je to vaše filosofie, nic proti tomu. Čas ukáže, co funguje lépe.
Jinak abych vás uklidnil - v našem klubu se řvalo i když se příspěvek zvyšoval o 100,- Kč ročně.

_________________
Mirek H.
UAZ 469, Praga V3S M2+A3S 1V

KVH Sanites Car Beroun http://www.kvhberoun.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 03. 05. 2010 01:22 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 21. 11. 2009 20:48
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: ČR
Tak sem se rozepsal a zase sem to smazal.Nechci nekoho nasr.. nebo urazit.
Z mích osobních důvodů ukončuji členství v Gaz Klub ČR.
Pokud nezaplacením členských příspěvků na rok 2010 vzniká klubu nějaká peněžní škoda rad ji dorovnám.
S pozdravem Hubáček Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 04. 05. 2010 09:51 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 14. 02. 2006 18:54
Příspěvky: 1420
Bydliště: Olomouc
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: CZ
Dlouho jsem rozmýšlel a nakonec jsem těch 1000k na letošek zaplatil. Beru to jako takové přechodné období, něž se domluvím s nějakým místním klubem.

_________________
Honza V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 04. 05. 2010 23:21 
Offline
Opravdu ukecanej...
Uživatelský avatar

Registrován: 15. 02. 2006 00:02
Příspěvky: 458
Bydliště: Žatec (LN)
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: ČR
Já jsem se dlouho nerozmýšlel a poplatek zaplatím (už mám asi zpoždění, ne? :oops: ).

Nicméně v duchu toho, jak jsem psal o pár stránek dříve, i přes všechna logická vysvětlení se mi jeho výše ŘÁDNĚ stanovená ŘÁDNOU valnou hromadou nelíbí a s výše popsanou filozofií (kromě jiných argumentů) "když se bude člen účastnit pravidelně (všech) akcí klubu, tak se mu jeho poplatek vyplatí" nejsem vůbec ztotožněn. Jde mimo jiné i o to, že je (bylo?) hodně členů, kteří byli v klubu s vozem jiné značky, nežli GAZ (jako např. můj kolega z práce s vozem FIAT) a využili takříkajíc "přátelského azylu" našeho klubu (a jeho klubové testace) ke zlevnění PR svého jinak svátečně provozovaného vozidla. (Na akci klubu kolega dosud nikdy nedorazil a pokud nebude v jeho blízkém okolí, tak asi ani nedorazí).

Vyzývám proto tímto všechny, kteří mají v úmyslu členství v klubu z důvodu na letošek stanoveného poplatku ukončit, aby tento rok vytrvali a poctivě zaplatili, neboť předpokládám, že po (nejen zde proběhlé a někdy i poněkud ostřejší) výměně názorů snad valná hromada příští rok filozofiii tvorby členského poplatku přehodnotí a jeho výši změní - třeba na obecně přijatelných 500,- Kč/rok. Nebo se nabízí i jiné varianty, jako třeba možnost "duální" platby: Pokud se člen chce na daný rok účastnit akcí klubu, potom může zaplatit na začátku roku více. Nechce-li, zaplatí výrazně více na konkrétní akci a třeba stejně jako nečlen.

Prosím, sdělme si zde názory i návrhy, které dosud nepadly. Do další VH máme víc než půl roku.

Přátelé, děkuji že jste to dočetli až do konce, jdu poslat platbu. :)

P.S. Moc by mne potěšilo, kdyby se - pokud bude vývoj tak příznivý, jak jej předpokládám - do klubu příští rok zase vrátili ti (nyní bývalí) členové, se kterými mi bylo na srazech vždycky fajn.

_________________
Když nejde o život, jde o h...
Úsilí x Zbývající Čas = Konstanta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 05. 05. 2010 12:35 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 24. 03. 2010 22:34
Příspěvky: 28
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: ČR
Milane,
celé to není jenom o výši poplatku a výhodách, které za to člen dostane, ale také o tom, že by členové neměli být pasivní.

Nevím z jakého jiného důvodu než finančního byl kolega (..ové) členem GAZ KLUBU, když pouze využil možnosti snížit si pojistku a pak tradá klube, nic dalšího po mě nechtěj.... To je přesně to, co nechceme. A to i přesto, že mnozí z těctho členů jsou dobrými kamarády. Tak si holt o pár stovek navíc připlatí testaci a je to, členem být nemusí.

Všichni si tu jen stěžují na zvýšení poplatků. A já si budu taky stěžovat - za dva týdny bude sraz - a dosud jsem dostal 22 přihlášek. Zřejmě nás víc nepřijede. Takže - mám zajišťovat plac a atrakce jen pro tolik aut? Bylo by asi blbý, kdybych ostatním u brány řekl, že s nimi nepočítám, ale ze zkušenosti vím, že nás prostě víc bude. Možná, že by se hlásili víc, kdybych jim slíbil, že si tu smsku můžou odečíst z čl. příspěvku....

No nic, jen doufám, že kromě úporné snahy snížit poplatky se taky přihlásí někdo, kdo bude ochoten klub vést a do budoucna pro členy něco dělat. Já už toho totiž začínám mít plné zuby!

Vašek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 05. 05. 2010 15:46 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 24. 02. 2006 11:19
Příspěvky: 1925
Bydliště: Březová - Oleško PZ
sice sem slíbil že už tady nebudu přispívat tak se omlouvám za porušení slibu ale znovu opakuji pro všechny že nikdo nikoho nikde nedrží byť jako člena i jako člena s funkcí..... nic ve zlém ale je třeba si ujasnit klubovou strategii a plány na co se má klub orientovat... také mi není jasné totiž jak je myšleno slovo pasivní když v minulosti jsem byl několikrát svědkem toho že i dobré projekty byli vedením zašlapány do země....také je na zvážení jestli unáva vedení není způsobena přeorostlou byrokracíí.....neberte to ve zlém ale každý měsíc se scházet na nějáké shcuzi kvuli 2 srazum a jedné VH mi nepřijde zrovna odpovídající.... 8)

_________________
http://www.militarygame.cz
tel. 608 608 086
pořádání paintballových a jiných blboher:o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 05. 05. 2010 22:03 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 14. 02. 2006 18:54
Příspěvky: 1420
Bydliště: Olomouc
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: CZ
vaclav098 píše:
Milane,
celé to není jenom o výši poplatku a výhodách, které za to člen dostane, ale také o tom, že by členové neměli být pasivní. .......

.....
No nic, jen doufám, že kromě úporné snahy snížit poplatky se taky přihlásí někdo, kdo bude ochoten klub vést a do budoucna pro členy něco dělat. Já už toho totiž začínám mít plné zuby!

Vašek


To, jak mají či nemají být členové aktivní si měl klub uvědomit, než začal téměř bezhlavě nabírat členy a to z celé ČR. Obyčejný člen, který není od Prahy se asi těžko může angažovat do vedení tak, aby to mělo opravdu smysl a nebylo to jen formální. Proto také se raději poohlédnu v nějakém místním klubech, kde by pro mě mohlo být snažší se zapojit do činnosti.

_________________
Honza V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 05. 05. 2010 22:05 
Offline
Opravdu ukecanej...
Uživatelský avatar

Registrován: 15. 02. 2006 00:02
Příspěvky: 458
Bydliště: Žatec (LN)
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: ČR
vaclav098 píše:
Milane,
celé to není jenom o výši poplatku a výhodách, které za to člen dostane, ale také o tom, že by členové neměli být pasivní
Souhlasím
vaclav098 píše:
Nevím z jakého jiného důvodu než finančního byl kolega (..ové) členem GAZ KLUBU, když pouze využil možnosti snížit si pojistku a pak tradá klube, nic dalšího po mě nechtěj.... To je přesně to, co nechceme. A to i přesto, že mnozí z těctho členů jsou dobrými kamarády. Tak si holt o pár stovek navíc připlatí testaci a je to, členem být nemusí.
Pak to asi není dobře nastaveno, protože: a uvedu opět příklad mého kolegy - dosud platil členský příspěvek ročně 300,- Nyní - pokud bude nečlen a bude chtít obnovit klubovou testaci, musí ročně uhradit pouze 200,- (na druhou stranu klub za něj zřejmě nemusí odvádět žádnou platbu do vyšších sfér). Kdyby ale byl členský poplatek 500,-, tak bude nepochybně dál členem a klub bude za takovéhoto "pasivního" člena mít o 200,- Kč ročně vyšší příjem. Čehož můžou s radostí využít ti aktivní pro své aktivity.
vaclav098 píše:
Všichni si tu jen stěžují na zvýšení poplatků. A já si budu taky stěžovat - za dva týdny bude sraz - a dosud jsem dostal 22 přihlášek. Zřejmě nás víc nepřijede. Takže - mám zajišťovat plac a atrakce jen pro tolik aut? Bylo by asi blbý, kdybych ostatním u brány řekl, že s nimi nepočítám, ale ze zkušenosti vím, že nás prostě víc bude. Možná, že by se hlásili víc, kdybych jim slíbil, že si tu smsku můžou odečíst z čl. příspěvku....
Já bohužel určitě nepřijedu. Letos všechny víkendy (pevně doufám, že s výjimkou letního srazu) budu trávit na stavbě.
vaclav098 píše:
No nic, jen doufám, že kromě úporné snahy snížit poplatky se taky přihlásí někdo, kdo bude ochoten klub vést a do budoucna pro členy něco dělat. Já už toho totiž začínám mít plné zuby!

CHÁPU. Bohužel v mé situaci neumím nijak pomoci. A (snad pouze prozatím) zůstanu nyní v pozici platícího a pasivního člena, který je ale rád, že tady klub je, dosud dobře funguje a to všechno zásluhou těch, kteří se o jeho chod starali a většina z nich dosud stará bez nároku na odměnu. Všem těmto dobrým lidem a kamarádům za veškeré úsilí děkuji!

_________________
Když nejde o život, jde o h...
Úsilí x Zbývající Čas = Konstanta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 22. 05. 2010 10:13 
Offline
Závislý diskutér...
Uživatelský avatar

Registrován: 03. 11. 2009 13:34
Příspěvky: 116
Bydliště: Chrudim
Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: Česká republika
Ahoj všem.

Můj poslední příspěvek zde je vlastně rozloučením.
Příspěvek za 2009 jsem zaplatil. Příspěvek 2010 ne a platit ho nebudu. Na to abych v diskuzi mohl poprosit o radu nebo radu poskytnout nebo si jen tak "potlachat" mi výše příspěvku připadá neúměrně vysoká. Na to mohu využívat alternativního fóra které je mimochodem podstatně živější a více k věci než toto. Je to asi tak, jako to zde bylo dříve. Stále jsem zastáncem názoru, že k rozdělení diskuze nemělo dojít a byla to chyba, kterou teď už těžko někdo napraví. Ale nechci ďoubat do starých ran a svědomí těch kdož se o to přičinili.

Tak, že pánové bylo mi tu s Vámi hezky, mnohokrát mi někdo z Vás poradil a pomohl a za to Vám všem děkuji.
Přeji všem v GAZ klubu jen to nejlepší.

Díky chlapi ahoj :(

Jirka

_________________
"Rozdíl mezi chlapcem a mužem je v ceně jejich hraček."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Členské poplatky
PříspěvekNapsal: 11. 07. 2010 09:33 
Offline
Okomentuju vše :-)

Registrován: 26. 02. 2006 21:18
Příspěvky: 2156
Bydliště: S výhledem na kopec...
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Možná jsem se měl ze svých pocitů vypsat dřív a možná že je dobré nad nimi popřemýšlet. Udělal jsem a za tímto si stojím. I já jsem odešel z klubu, vstoupil jsem do něj kvůli obdivu a nádheře Volh jako takových (nu nakonec mám Žigula.... ) Testace jsem nikdy nepotřeboval a nechtěl a na srazy jezdil výmečně. Věřte nevěřte bolí mne to prostě jsem smutný z konců které klub vzal a kam jde..... Nechci a nepotřebuji jezdit na srazy (Nejsem srazový typ a chlastám jen když chci.... letos sem ještě nechtěl :wink: ) a platit ostatním členům klubu jejïch trachtaci (ať už je to TOI TOI, vjezd do areálu nebo cokoliv jiného ) nemám zájem, ač mám se spoustou z nich velmi dobré vztahy. Prostě jeden nádherný sen spolek kamarádů skončil, ne proto že by se rozešli kamarádi, ale někteří z nich naznali že už nechtějí dělat pro kamarády to co dělají a doufali že je nahradí jiní. Nestalo se tak (po kolikáté už???????????????????) a tak rozhodli že budou svou práci dělat jen pro ty kdo si to zaplatí (Rozhodně to není o tom že by chtěli inkasovat, ale chtěli víc lidí kteří se zapojí a budou pomáhat). Bohužel když někdo pomáhal či chtěl pomáhat nebylo mu dopřáno (sám jsem se nabízel s pomocí organizací srazů,nakonec jsem dělal jen VH). Takže otázka zní, kdo z těch kteří zvedli ruku na VH myslel na TY z klubu kdo nechtějí testace, kdo mají Volhy rádi jen tak, kdo jednou za rok či za dva jedou mezi stejně postižené na sraz, na ty kdo jsou rádi že někdo ten sraz připraví a zařídí ???????????????????????
Myšlenky na to že se všichni členové platící příspěvky víc zapojí do dění klubu je více méně naivní..... A trestem za tuto naivitu vedení GKČR členům, je nesmyslný příspěvek, naivně počítající s tím že se musím zapojit do akcí(či dění klubu), tak že budu všude tam kde se dohodne na VH?????? Jak jinak mám pochopit pasivitu členů o které se zde píše???? Členům kteří používali klub pouze pro testace se po prohlídce databáze dali zvednout příspěvky a nikoliv členům kteří jezdili sem tam na srazy otestovali klubovku či zašli na fórum aby se pozeptali co a jak opravit ne????

Pavel V.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz