GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 24. 06. 2019 14:11

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lekarska prohlidka
PříspěvekNapsal: 31. 05. 2012 15:33 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 07. 12. 2011 16:29
Příspěvky: 17
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ceska
Tak jsem byl skoleni ridicu a bylo nam receno ze pokud mame vozidlo napr. V3S tak u sebe musim mit lekarskou prohlidku,Docela me zajima kdo o tom vi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lekarska prohlidka
PříspěvekNapsal: 31. 05. 2012 18:38 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 30. 06. 2010 20:36
Příspěvky: 44
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: čr
Jestli se tím živíš jako profík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lekarska prohlidka
PříspěvekNapsal: 31. 05. 2012 19:13 
Offline
Okomentuju vše :-)
Uživatelský avatar

Registrován: 23. 08. 2006 10:59
Příspěvky: 1040
Bydliště: Praha
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
A nebo ti je víc, než 60. A to i u osobáku. Jinak na nákladní auto, pokud s ním nejezdíš profesionálně žádnou prohlídku mít nemusíš.

_________________
Mirek H.
UAZ 469, Praga V3S M2+A3S 1V

KVH Sanites Car Beroun http://www.kvhberoun.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lekarska prohlidka
PříspěvekNapsal: 01. 06. 2012 09:57 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 07. 12. 2011 16:29
Příspěvky: 17
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ceska
Ten skolitel z dopravni akademie rikal ze bez rordilu musis to vysetreni mit.Jenom kdyz jsi profik tak ho nemusis mit u sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lekarska prohlidka
PříspěvekNapsal: 01. 06. 2012 10:15 
Offline
Závislý diskutér...

Registrován: 17. 03. 2006 22:22
Příspěvky: 119
Bydliště: Boskovice
Neviděl bych to tak jednoznačně. Taky na školení jsem slyšel něco podobného .... Navíc "soukromník" po 60 musí posudek vozit u sebe, ostatní nemusí vozit, ale musí být schopni doložit, že posudek měli platný v době nějakého problému např.nehody.

A takhle to vysvětlovali ...

Zák.361/2000 o silničním provozu
§ 87 Pravidelné lékařské prohlídky
(1)Pravidelným lékařským prohlídkám je povinen se podrobovat
a)řidič vozidla, který při plnění úkolu souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré barvy,2) případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení,
b)řidič, který řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení motorového vozidla druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě,
c)řidič, u kterého je řízení motorového vozidla předmětem samostatné výdělečné činnosti prováděné podle zvláštního právního předpisu,28)
d)držitel řidičského oprávnění skupiny C, C+E, D, D+E nebo podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E, který řídí motorové vozidlo zařazené do příslušné skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění, (není řečeno, že to má jako práci..to je v bodu b) a c))
e)držitel osvědčení pro učitele řidičů pro výcvik v řízení motorových vozidel podle zvláštního právního předpisu.4)

(2) Vstupní lékařské prohlídce je osoba uvedená v odstavci 1 povinna se podrobit před zahájením výkonu činnosti uvedené v odstavci 1, dalším pravidelným lékařským prohlídkám pak do dovršení 50 let věku každé dva roky a po dovršení 50 let věku každoročně.
(3)Držitel řidičského oprávnění, který není osobou uvedenou v odstavci 1, (řidič řídí osobák, motorku či traktor, ale ne jako práci) je povinen se podrobit pravidelné lékařské prohlídce nejdříve šest měsíců před dovršením 60, 65 a 68 let věku a nejpozději v den dovršení stanoveného věku, po dovršení 68 let věku pak každé dva roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lekarska prohlidka
PříspěvekNapsal: 01. 06. 2012 21:28 
Offline
Nováček v diskuzi

Registrován: 31. 05. 2012 22:11
Příspěvky: 18
Bydliště: Bruntál
Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
§ 87, odstavec (1), písmeno c), jasně stanoví posudek o zdravotní způsobilosti pro každého řidiče, který řídí uvedená vozidla. Vozit posudek s sebou a předložit jej ke kontrole policii, není nikde stanoveno (samozřejmně s výjimkou řidičů 60 a více let).
Jenom ještě připomínám § 87a, odstavec (1), písmena a) b). Aby lékař vystavil řidiči posudek o zdravotní způsobilosti k řízení vozidel skupiny C a CE nad 7.500 kg celkové hmotnosti, nebo k řízení skupiny D, musí mít řidič platné dopravně psychologické vyšetření. Takže i pro řízení veterána skupiny C nebo D toto platí.

_________________
Milan
Veterán působí největší radost, když se na něm pracuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz