GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 24. 06. 2019 18:06

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Laminát na M461
PříspěvekNapsal: 26. 11. 2006 21:35 
Opravdu ukecanej...

Tak mám vysněný laminát na Emku. Podekování patří Jaromíru Hrabánkovi (dojeli jsme vpohodě).

Ted ale začnu řešit montáž. Tímto chci poprosit Honzu V. ale i další majitele 461 o popis popř. fotky jak tam vlastně ten laminát drží. Byl bych vděčný za nějaké to foto z vnitřní části vozu (připevnění samotné budky , ale i rámu zad. dveří , jajich zavírání a těsnění)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. 11. 2006 21:47 
AUTOGURU

Já bysem byl býval snad i poradil,ale Aro s laminátem jsem viděl jenom jednou dávno a už se nepamatuju,jak to tam drželo.Dostal jsem to od bráchy v dílech a původně jsem to chtěl na zimu upravit na Gaze.Začal jsem a když jsem zjistil,co by to bylo za dalekosáhlé úpravy toho lamihnátu,tak jsem to radši vzdal.To Aro má proti Gazu tu nevýhodu - nebo výhodu - že se nahoru zužuje a pod ten laminát se mě v první řadě nevešly opěradla sedaček a v druhé řadě to bylo úzké na přední okno.Copak to,to by se ještě všecko dalo,ale "emka" má kolem dveří rámy a tam mě chybělo několik metrů čtverečných laminátu a na tom,z čeho to jednoduše vyrobit tak,aby to bylo taktéž jednoduše sundavací a zpátky dací bez týdenní práce jsem se zadrhl a tím pádem jsem Radkovi jednak udělal radost a druhak jsem mu zase přidělal starosti.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. 11. 2006 22:15 
Opravdu ukecanej...

Jardo ještě jednou dík a doufám , že ti to nekdy budu moci oplatit a to se vším všudy!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. 11. 2006 01:03 
Opravdu ukecanej...

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: Absurdistán
Kdyby jsi to napsal dřív.Před dvěma měsíci jsem laminát demontoval a teď zvažuju jestli půjde zpět a nebo seženu plachtu.

Předmět příspěvku: laminát
PříspěvekNapsal: 27. 11. 2006 12:02 
Okomentuju vše :-)

Státní příslušnost: CR
No, já dostal ke své Em laminátovou střechu s plátěnými boky. Původně jsem jí chtěl prodat, neboť mi přišla příliš těžká, ale nakonec jsem ji narouboval a zjišťuju, že ji nedám. Celolaminát by byl lepčí, ale není. Nedavno jsem zakoupil starší plachtu na M461, ale nejde mi tam. Připadá mi, jako by byla na něco jinýho, ale nevím na co. Má M461 stejnou konstrukci na plachtu jako na Laminátovou střechu? Poraďte prosím. Nebo, nemá li někdo foto konstrukce na plátno na M461. Myslím, že je tam vždy stejná konstrukce a že 461 má vždy na dveřích okénka a ten rám na plachtu tvoří s předním oknem pomocí propojovacích dílů nade dveřmi jakoby jeden kus (po sešroubování). Ta plachta je zkrátka nějaká menší nebo co. Co na to Árijci teda Áristi?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01. 12. 2006 20:52 

Státní příslušnost: CZ
Na mojí M461 je laminát uchycený pomocí podelných plechů a dřevěných lišt, které jakoby svíraly boky kastle. Vzadu jsou navařeny dva plechové držáky. Jak bude světlo a chvilka času, vyfotím a dodám.

Jinak jeden laminát se válel v jedné zahradě - u pěstitelské pálenice v Šebetově (u Boskovic), mají jim zakryté dřevo. Je to ve směru na Horní Štěpánov vpravo v zatáčce, jsou u toho jákési veliké tanky (nádrže).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01. 12. 2006 20:58 
Opravdu ukecanej...

Honzo a máš uvnitř laminátu nějakou konstrukci? Dnes jsem to zkusmo nasadil na auto a boky strašně vybrují a dělají dost velkej randál :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01. 12. 2006 21:04 

Konstrukci tam mám, ale na plachtu, vleze se pod to. Jinak ten laminát je samonosný. Je pravdou, že za jízdy ta bouda hrká. Zkusím to zítra nafotit a večer bych sem dal fotky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. 12. 2006 11:10 

Jelikož včera nešel net, tak to sem dávám až teď.

Na laminátu jsou z venku hliníkové lišty a přes ně vedou šrouby.(lišty mají krycí gumu, pod kterou jsou šroubky, leč ne na všech lištách se guma zachovala). K bočnicím je to přichycené pomocí oněch šroubů a zevnitř dvakrát prohlého plechu, který jde přes celou délku bočnice. K dveřnímu rámu je to chycené opět přes lišty a šrouby, ale přímo k plechu dveřního rámu. Mezi laminátem a plechem jsou gumové pásky a mezi rámem dveří jsou vloženy vyhoblované dřevěnné lišty. V zadu, je navařená pásovina k rámu vyklápěcího čela a prošroubovaná s rámem zadního okna laminátu. K čelnímu sklu to je chcené jediným šroubem, který zároveň drží vnitřní zpětné zrcátko. Ten šroub jde skrz rám skla a laminát. Škvíra je zatěsněná opět gumovým páskem a "čertím hovnem". Laminát jen nasezen tak jak má původně být, otec ho nasazoval někdy v roce 1983. Výhodou je, že je zachovalá konstrukce na plachtu (vleze se pod laminát), která je ale povařená, aby nehrkala. Uzavírání zadního okna laminátu je lidová tvořivost, je tam zámek, ale musel by se udělat dost velký zásah do vyklápěcího čela, proto to zavírám pomocí haklíků k rámu zadního okna laminátu a pomocí kolíku, který je zasunut zevnitř za výklouné čelo.

Přílohy:
Poznámka: Zadní část - spojení rámu zadního okna laminátu s rámem zadního čela.
zadni cast.jpg
zadni cast.jpg [ 91.48 KiB | Zobrazeno 15649 krát ]
Poznámka: Vrch rámu dveří
vnitrek2.jpg
vnitrek2.jpg [ 57.1 KiB | Zobrazeno 15649 krát ]
Poznámka: Bočnice a rám dveří
vnitrek1.jpg
vnitrek1.jpg [ 97.68 KiB | Zobrazeno 15649 krát ]
Poznámka: Detail venkovních lišt laminátu.
venek.jpg
venek.jpg [ 59.82 KiB | Zobrazeno 15649 krát ]

Předmět příspěvku: plachta
PříspěvekNapsal: 04. 12. 2006 12:05 

Tak koukám na foto a jsem ještě víc v pr... . Ta konstrukce, co tam máš Honzo, je zřejmě stejná jako mám já akorát ji mám stále vyndavací. Jenže na tuhle konstrukci tu plachtu nenatáhnu, neboť je příliš velká. Dostal jsem mailem jednu fotku M461 z atestace, a ta tam má tu plachtu co jsem koupil, ale je tam evidentně jiná konstrukce. Bohužel ta není vidět ale z venku to nemá boční okénka a není tam ani ten prvek, co spojuje oblouky za sedadlama s předním rámem okna nade dveřmi. Tak jsem z toho srnkohad. :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. 12. 2006 19:51 
AUTOGURU

Takže jsem si to myslel dobře.Ty lišty hliníkové,ačkoliv je to do sběru docela výživný materiál,jsem uchoval a Radkovi věnoval - doufám,že všechny.Dále jsem pochopil,že to sundat nebude jako plachta na Gazu - normálně 5 minut a když prší,tak je zpátky za dvě.
Já jsem to vymýšlel na toho gaze dát to do děr,jak byla plachta a nějakýma paskundama to přiklapnout,aby mě při terénní nerovnosti neopustila.No, už ji má Radek a třeba zvítězí 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. 12. 2006 21:14 
Jardo už je tam jak bude chvilka dám foto. Přesně jak říkáš - přiklap jsem ji přeskama z muničních bede (jsou krásně malý), vzadu jsem použil tvuj zpusob ty dvě trubičky přidělané k laminátu. Sundání je otázka 5 min( ale ve dvoch lidech) jo a oproti plachtě to má jednu velkou nevýhodu - když tě zestihne déšt po cestě tak je smolík :cry: Jo ty okna mě málem položily : od plexi mě zradily , že prý je lepší polikarbonát a ten stojí 1700 m2 :roll: . Jsou tam tři okna cca80cmx25cm takže lehké počty :? . Ale i přesto dík

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. 12. 2006 21:15 
Opravdu ukecanej...

To jsem byl já hlupák stará :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. 12. 2006 21:39 

Státní příslušnost: ČR
Anonymous píše:
Jardo už je tam jak bude chvilka dám foto. Přesně jak říkáš - přiklap jsem ji přeskama z muničních bede (jsou krásně malý), vzadu jsem použil tvuj zpusob ty dvě trubičky přidělané k laminátu. Sundání je otázka 5 min( ale ve dvoch lidech) jo a oproti plachtě to má jednu velkou nevýhodu - když tě zestihne déšt po cestě tak je smolík :cry: Jo ty okna mě málem položily : od plexi mě zradily , že prý je lepší polikarbonát a ten stojí 1700 m2 :roll: . Jsou tam tři okna cca80cmx25cm takže lehké počty :? . Ale i přesto dík

Rozumím dobře tomu že jsi si udělal Hard top na muniční přezky a jak vzadu??? No a co přívěs se střechou za autem tím ti odpadne ten šplouch při dešti a spotřeba moc nevzroste. :lol: :lol: Dej fotky ať se pokocháme.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. 12. 2006 21:44 
AUTOGURU

Jestli se ještě někdy uvidíme,já mám v Avii v garáži nějaké to organické sklo nachystané původně pro sebe.Mělo by vyjít na všecky tři kvokna do toho laminátu,když,tak použij nějakou náhražku a až ho legálně ukradnu,tak ti ho klidně věnuju.Má jednu obrovskou výhodu - cenu... 8)
Ty jsi vlastně hlásil,že občas jezdíte do Mratína na vrakáč,tak se pro to zastav.Je to ke mě z Mratína tak 5 km a příští týden už to pleštisklo nebo co to je budu mít doma.

Předmět příspěvku: Emka se střechou
PříspěvekNapsal: 07. 12. 2006 19:32 
Opravdu ukecanej...

ale sluší jí to?

Přílohy:
P1010157.JPG
P1010157.JPG [ 22.35 KiB | Zobrazeno 15546 krát ]
P1010145.JPG
P1010145.JPG [ 34.68 KiB | Zobrazeno 15546 krát ]
P1010144.JPG
P1010144.JPG [ 30.99 KiB | Zobrazeno 15546 krát ]
P1010141.JPG
P1010141.JPG [ 46.71 KiB | Zobrazeno 15546 krát ]
P1010139.JPG
P1010139.JPG [ 32.75 KiB | Zobrazeno 15546 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. 12. 2006 20:18 
AUTOGURU

Tak jsem si ani nemyslel,že to na té emče bude takové pjekné.Jak jsou tam ty detaily přichycení,tak némlich tak jsem si to vymejšlel pro sebe a do těch mezer že nalepím nějaké těsnění,buďto molitan nebo pěnovou gumu.
Ona emka má výhodu - nevýhodu těch pevných oken u dveří,tohleto vyztužej a vzadu jsem myslel,že bych vymyslel nějaké nenápadné vyztužení,aby to nečinilo jednak zvuky,ačkoliv ty jsou dodela u těchto aut nepodstatné,tam je normálně takový randál,že nějaké klepání nebo vrzání je jenom zpestření.A druhak aby se to někde třeba neulouplo.Na tom gazu by ta střecha vypadala jak na praseti sedlo,musím sebekriticky uznat.
Ještě jsem pořádně prohlížel to Honzovo uchycení v originále a to taky nebylo od věci,jenom to nebylo operativně sundavací.
Kamarád Jéňa měl u mě kdysi zaparkovanou emku původem ze SSŽ a ta měla samo-domo plechovou střechu s křídlovýma dveřma vzadu.Konstruktéři pozapoměli na to,že by měli mezi konstrukci a střechu dát nejaké odhlučňovadlo a ve finále tu konstrukci flexou vykrájeli.Ale ty křídlové dveře vzadu - to byla teda věc.V dobrém.Tak jak pikap forman s vyklápěcíma dveřma a křídlovýma.
Jenomže ten plech je jednak těžší a za druhé není tak pevný,jak laminát.Bez té konstrukce to bylo rozštípané tak,že to šlo rovnou do sběru.Ten plech se trhal jak obnošené manžestráky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. 12. 2007 18:48 

honzo takový dotázek ta dečka z boků motoru je origo nebo si ju nechal ušit vypadá moc pekně a co uchicení na autí :D aj tomuto autí sluší tak me napadá gazy to měli :?: asi ne co kuci

Přílohy:
113-1.jpg
113-1.jpg [ 15.86 KiB | Zobrazeno 14963 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. 12. 2007 20:17 

Ty deky jsou nejspíš originál, neb je pořídil otec v 77 roce i s tím autem. Na autě jsou přišroubovaný šroubama, co drží ty "žábra".

Předmět příspěvku: Re: Laminát na M461
PříspěvekNapsal: 02. 02. 2011 22:08 
Nováček v diskuzi

Při rekonstrukci laminátové střechy na M461 jsem byl dost překvapen jak je to opravdu dobře provedený. Ta naše československá laminátka nemá ve světě konkurenci. Tak mě napadlo ,která fabrika ty laminátové střechy u nás vyráběla?

PříspěvekNapsal: 02. 02. 2011 23:28 

Mám pocit, že to byl aeron Brno, nebo tak něco....Ještě se poptám.
Krom laminátu se dělaly plehové boudy s dvoukřídlíma zadníma dveřama (zadní výklopné čelo bylo demontováno). Ty plechové se dělaly někde u Karlových Varů.

PříspěvekNapsal: 03. 02. 2011 09:48 

Teda asi budu za rebela, ale laminátů tu mam několik, evidentně je několik typů - liší se i tloušťkou lamina!! a celková váha je taky jiná. Jinak nějaké přesnosti sem si nevšim. Drolí se, lámou se, k čelnímu oknu nené v podstatě žádné ukotvení, je to nahulváta přišroubované tuším 2 šrouby, vzadu to sedí jen tak, všedu zahání. :? Asi mam levnější model. :mrgreen: Kdyby to dělali z tenkého pozinku, tak by to bylo rozhodně lehčí, snáz opravitelné a snad i přesnější.

PříspěvekNapsal: 03. 02. 2011 11:16 
Opravdu ukecanej...

Státní příslušnost: ČR
Honza V. píše:
Krom laminátu se dělaly plehové boudy s dvoukřídlíma zadníma dveřama (zadní výklopné čelo bylo demontováno). Ty plechové se dělaly někde u Karlových Varů.

Tahle je plechová (tedy byla - budiž mu země lehká :wink:), jen nemám pohled zezadu. Ale ty dvoukřídlé dveře tam byly... A na to, v jakém to bylo stavu, seděla střecha i dveře docela slušně.

Obrázek

http://kaufner.webz.cz
http://www.klub-vm.eu

PříspěvekNapsal: 26. 01. 2014 00:52 
Nováček v diskuzi

Státní příslušnost: čr
Ahoj..nevím co řešíte..Laminátky na Matesy pokud se nepletu dělal Sport jacht v.d.A ty fotky ohledně uchycení-pardon-pěkná čuňárna...Já měl na Emce leta v zimě laminát a v létě plachtu..Sám jsem laminátku pomocí tzv.kočky-řetězového zvedáku-nandaval i sundaval..Odnášel jsem jí pak 50m pod kůlnu na zádech jak šnek ulitu..Uchycení pod šroubama opěradel lavic mám vystřižené vzadu na sloupcích rámu kolem vyklápění horních dveří mám spony t vojenské bedny-utáhnou se a perfektně to drží..Vepředu-respek´t.uprostřed boudy mám originál oblouk jako je u plachty-ten na obou stranách zasunut v trubkách karoserie..Na levé straně též klipsnu jako vzadu..K rámu čelního skla klasicky 2 M6 šrouby s křídlovou matkou a velké karosářské podložky z venku..Uchycení rámů nad bočními skly k rámu předn.skla-navařeny na bočních rámech matky M6 a skrze ně pak šrouby až na doraz do trubky rámu skla...Drží to perfektně a jednoduše..Všude ve styku s karoserií samozřejmě těsníci gumy by to nevrzalo ap.a netáhlo tam jako v tunelu-v rámci možnosti...Rám plachty-oblouky z půlcoulek trubek a ty tři spojovací tak že na nich mám navařený na koncích M8 závity které jdou skrze-na obloucích navařených na obou stranách-proti sobě-plocáčů s dírama-tvar madla šuplíků..celé ještě až dopředu k rámu skla stažené dvěma poruhama..Nehrozí že to celé vypadne a za jízdy po našich ůžasných ne-silnicích někoho vezme po lebce ap.Jen se to trošku déle sestavuje..Nerachtá to ap.a dá se na tom vést nouzově i kanoe..Přes oboje-jak plachtu tak laminát -mám pak ještě udělanou přes celou plocu střechy zahrádku..Ta uveze ty kanoe bez problému 2..Tak hodně zdaru a pevných tvůrčích nervů..Kdo má slabé nervy a nerad je věčně špinavej ten ať byť jen od slova ARO utíká hodně daleko-chichi...čundras...P.S.Teď mám 2 roky kompromis-vrch z laminátky a k tomu boční a zadní plachty..Ideální-jen to moc nejni na zimu...

PříspěvekNapsal: 26. 01. 2014 10:37 
Diskutér...

Člen OS GAZ KLUB ČR?: ANO
Státní příslušnost: česká
Ahoj
já to vyřešil tím že mám dvě na zimu a na léto akorát ten rám jsem už sundal protože stavíme třetího do lesa a tam ten rám budeme potřebovat víc

Přílohy:
858-5.jpg
858-5.jpg [ 35.75 KiB | Zobrazeno 9301 krát ]
858-6.jpg
858-6.jpg [ 50 KiB | Zobrazeno 9301 krát ]
PC220018.JPG
PC220018.JPG [ 114.83 KiB | Zobrazeno 9301 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny