GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 28. 07. 2017 10:38

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: drzak na kosu do G69
PříspěvekNapsal: 19. 04. 2014 20:51 
Opravdu ukecanej...

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ceska
rad bych dokraslil gaza kosou.. nemam sice AK, ale SA mu bude take sluset.. na aute meszi bokem a sedadlem ridice je pozustatek drzaku, resp. neco, na co se drzak nasroubuje.. nema nekdo foto ci planek jak to cele vypada, jak tam ma byt zbran posazena ? zcela urcite do drzaku na AK nebude SA pasovat...dalo by se to ale nejak poupravit. dekuji.

Předmět příspěvku: Re: drzak na kosu do G69
PříspěvekNapsal: 19. 04. 2014 23:28 
profesor

branivik píše:
rad bych dokraslil gaza kosou.. nemam sice AK, ale SA mu bude take sluset.. na aute meszi bokem a sedadlem ridice je pozustatek drzaku, resp. neco, na co se drzak nasroubuje.. nema nekdo foto ci planek jak to cele vypada, jak tam ma byt zbran posazena ? zcela urcite do drzaku na AK nebude SA pasovat...dalo by se to ale nejak poupravit. dekuji.

Jako "ostrou" SA-58 resp. ČZ858T jakou lze vlasnit dle místních podmínek? :roll:
To bych vážně nedělal nechceš-li přijít o ZP a dostat se do trablů ... :twisted:

Máš-li na mysli nějakou maketu/znehodnoceninu "kosy" tak mi především poněkud uniká smysl takového konání a pak je už víceméně jedno do čeho to uchytíš - prostě vem kus pásoviny a nějak to tam nabastli. Ostatně divadelní atrapa uchycená do divadelního držáku, ne? ... :wink:

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 00:03 
Opravdu ukecanej...

petre... ostrou 58 mam, repektive mame... ale pri cene patrony 17 korun a randalu co to dela.. mno... obcas se bavime... ale to bych nerad rozpitvaval vzhledem k vyskrabanejm cislum...

pokud jde o tvou narazku na kulisu... ano... mam jeste znehodnocenou, s nalezitym razitkem..a o divadle to opravdu nejni...a papirovejch kulisach... to jsem od lidi co maj treba bezzakluzove laufy na lafetach, nebo dokonce cele T34, nebo T72...jeste neslysel... a nebo ze by si obcas vystrelili nejakou tu sisku ? :)

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 00:09 
profesor

branivik píše:
petre... ostrou 58 mam, repektive mame... ale pri cene patrony 17 korun a randalu co to dela..

17 Kč za 7,62x39?? :shock:
Já je kupuji kolem 5 až 6 Kč/ks např. u Brymový nebo přímo v Opletalce v ČZ UB ... :wink:
Na Armyburze je pak nějaká firma co je dováží odněkud z Číny i za méně. Tu jsem pravda zatím nezkoušel.

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 00:39 
Opravdu ukecanej...

no na tu cinu bych moc nesazel taktez... bys nedopadl jako palestinskej velvyslanec... tomu to taky bouchlo do xichtu :) trapne je,ze se jednalo o produkt z pardubic...a ne z ciny... ale na druhou stranu je mile, ze to funguje jeste po 30 letech... zapomenuto v trezoru... z toho plyne pouceni.. neuklizej cizej svincik...
ale zpet k tomu drzaku...nejake starsi vlakno jsem vyguglil...takze predstavu asi mam... ale sehnat drzacek bude asi v podstate nemozne... a bastlit neco z aususplechu... :)

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 09:43 
Opravdu ukecanej...

Státní příslušnost: ČR
Já mám doma tohle,vršek pouze jeden,ale ten jde snadno vyrobit z kusu gumy a řemínku,viz.foto.
Už jsem to málem prodal,ale chtěl jsem to dát do UAZu,dal jsem jen vršek,spodek ještě ne,UAZa mám spíš na vození slámy,tak se mi to tu tak nějak válí...

Přílohy:
IMAG0970~1.jpg
IMAG0970~1.jpg [ 46.4 KiB | Zobrazeno 2242 krát ]
IMAG0968~1.jpg
IMAG0968~1.jpg [ 51.63 KiB | Zobrazeno 2242 krát ]
IMAG0967~1.jpg
IMAG0967~1.jpg [ 51.87 KiB | Zobrazeno 2242 krát ]
IMAG0966~1.jpg
IMAG0966~1.jpg [ 49.46 KiB | Zobrazeno 2242 krát ]
IMAG0950~1.jpg
IMAG0950~1.jpg [ 108.2 KiB | Zobrazeno 2242 krát ]

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 09:59 
Opravdu ukecanej...

jejda... a myslis ze by jsi ty spodky pod pazbu nutne potreboval na toho slamonose ?

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 15:13 
Opravdu ukecanej...

Toť otázka..Jenže teď slámonoš,za pár let kdoví,on má štěstí,že má zdravej rám i kastli,tak pořád dumám co s ním bude... :D

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 15:58 
Opravdu ukecanej...

njn... tak proc mne tesis slovama ze se ti to doma jen tak vali ??

PříspěvekNapsal: 20. 04. 2014 20:15 
Opravdu ukecanej...

Já tě netěším,je to pravda,že se mi to tu válí :D Ale aspoň oko jsem ti potěšil...

PříspěvekNapsal: 09. 02. 2017 00:30 
Nováček v diskuzi

Státní příslušnost: Česká
Tak jsem se přes zimu nudil a udělal si držák na kosu. Je to dle původního držáku na AK47, ale udělané tak, aby v tom držel Sa 58 s pevnou pažbou. Musel jsem trochu upravit rozměry, holt kosa prostě není ákáčko.

Zde odkaz na fotky z výroby:
http://milanp1.rajce.idnes.cz/Drzak_GAZ69_pro_Sa58/

Zde pár fotek z instalace:

Přílohy:
Z1010001c.jpg
Z1010001c.jpg [ 242.38 KiB | Zobrazeno 724 krát ]
Z1010003d.jpg
Z1010003d.jpg [ 65.67 KiB | Zobrazeno 724 krát ]
Z1010008d.jpg
Z1010008d.jpg [ 68.33 KiB | Zobrazeno 724 krát ]

PříspěvekNapsal: 09. 02. 2017 01:39 
profesor

Slovy klasika:
"To muselo dát práce a přitom je to taková blbost" .. :twisted:

Opravdu velmi nerad někomu kazím radost z pěkného díla ale obávám se, že Ti uniká fakt kdy i zbraně kategorie "D", tedy v tomto případě "znehodnocenky" mohou dle platného Zákona č. 119/2002 Sb. býti nošeny na místech kam má přístup veřejnost pouze skrytě (analogicky je nelze tedy ani nikde viditelně "vystavovat" např. na autě co stojí/jede mimo uzavřený areál *).

Jestli máš ZP pak si koleduješ o přestupek na úseku Zbraní a střeliva s možným dopadem na jeho další držení, pokud nikoli pak o správní řízení s následkem na obsahu šrajtofle.

Mno a pak asi ta nejhorší varianta, že narazíš na aktivního blbce ať už v uniformě či bez, uvidí kosu a zavolá na Tebe URNU i s vrtulníkem a staneš se hvězdou zpráv nejen TVHovna.
Taková je holt realita dnešní debilní doby .. :(

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
* ano , lze docílit výjimky ale pouze na každou jednotlivou ohlášenou akci zvlášť

PříspěvekNapsal: 14. 05. 2017 16:12 
Nováček v diskuzi

Petr Seidl píše:
Slovy klasika:
"To muselo dát práce a přitom je to taková blbost" .. :twisted:

Opravdu velmi nerad někomu kazím radost z pěkného díla ale obávám se, že Ti uniká fakt kdy i zbraně kategorie "D", tedy v tomto případě "znehodnocenky" mohou dle platného Zákona č. 119/2002 Sb. býti nošeny na místech kam má přístup veřejnost pouze skrytě (analogicky je nelze tedy ani nikde viditelně "vystavovat" např. na autě co stojí/jede mimo uzavřený areál *).

Jestli máš ZP pak si koleduješ o přestupek na úseku Zbraní a střeliva s možným dopadem na jeho další držení, pokud nikoli pak o správní řízení s následkem na obsahu šrajtofle.

Mno a pak asi ta nejhorší varianta, že narazíš na aktivního blbce ať už v uniformě či bez, uvidí kosu a zavolá na Tebe URNU i s vrtulníkem a staneš se hvězdou zpráv nejen TVHovna.
Taková je holt realita dnešní debilní doby .. :(

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
* ano , lze docílit výjimky ale pouze na každou jednotlivou ohlášenou akci zvlášť

Ono je to tak jak píšeš, ale pokud máš vozidlo na V značkách tak je značná benevolence co se týče znehodnocených zbraní. Pokud vezeš zbraň umístněnou v držáku a jedeš na nějakou akci nikdo tě sankcionovat nebude. Nevím co by dělali se mnou když na akci vozím na Ještěrce 30mm dvojkanon, ten jde těžko schovat :-)

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny