GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 19. 10. 2017 18:32

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Řazení dotaz
PříspěvekNapsal: 02. 08. 2017 18:35 
Nováček v diskuzi

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: česká
Dobrý den,mám tu jeden dotaz pro chytré hlavy (nikoliv moji).Mám v gaz 69 motor z volhy 21.Když je motor studený a než se ohřeje,jde řadit jednička krásně(jedná se jen o jedničku,ostatní jdou řadit normál.Jednička nemá synchrony.A když se motor a převodovka ohřejí např. ujedu 30km,tak už téměř jedničku nezařadím,škrtají hodně zuby.Když to vychladne,tak zas normál.Dal jsem nový olej PP 90,spojkové ložisko je nové,spojkový kotouč o.k.,vystavování spojky mám mechanicky,ne válečkem.Neví prosím někdo,čím to?Moc díky za rady a názory.

Předmět příspěvku: Re: Řazení dotaz
PříspěvekNapsal: 02. 08. 2017 19:18 
Opravdu ukecanej...

Státní příslušnost: ČR
Nebude spíš problém ve spojce - že nedostatečně vystavuje a převodovka se pořád točí?

http://kaufner.webz.cz
http://www.klub-vm.eu

PříspěvekNapsal: 02. 08. 2017 20:30 
Opravdu ukecanej...

zdravím chlapce od Gazíků,jak to tak čtu ty dotazy a odpovědi tak je to na dikobraz z toho vydat skutečně

PříspěvekNapsal: 02. 08. 2017 21:24 
Nováček v diskuzi

No jo Lojzo,každý tomu nerozumí jako ty.A teď k věci.Logické to je,že se málo vystavý spojka a spojkový kotouč unáší tzv.mrkev převodovky při neutrálu.Ale proč jenom při zahřátí?Nicméně díky za radu,zkusím nějak upravit vystavování spojky,a dám vědět.Ještě mě napadlo to malé opěrné ložisko v setrváku,kam je mrkev převodovky zasunuta.

PříspěvekNapsal: 03. 08. 2017 08:01 
Opravdu ukecanej...

Jen stručně ja to zle nemyslel ale napsal co se týká motoru tak je jedno zda je tam originál a nebo z ponorky v každém případě je tam spojka a ta bud vypíná a nebo ne a s teplotou motoru to jaksi nemá nic společného ani s ložiskem v setrvaníku.Co se týká zařazení jedničky tak ta se řadí když autíčko stojí není synchronizovaná čili když to někdo neumí musí zastavit a to samé při řazení zpátečky.Když ti to jde po zubech tak řad jedničku přes dvojku ale to není odstranění závady.Jak bylo psáno prohlídni vypínací mechanismus od pedálu až po vidličku,tam může být problem u tohoto typu zbastlení není tam tolik místa jako u Gaz motoru respektive frémě.jinak takové psaní na dálku je o ničem kdyžtak zavolat a můžeme se o problému pobavit/723 257 149/

PříspěvekNapsal: 03. 08. 2017 18:09 
Nováček v diskuzi

Ahojte,díky za názor,jedničku samosebou tam tlačím,když vůz stojí.Ale ,jak jsem psal-auto je studené a jde řadit normálně.Ale-auto se ohřeje na provozní teplotu a nejde zařadit.Když je spojka studená,tak normál,když teplá tak neřadí,tak asi je tedy jasné,že ohřátá nevystavuje uplně a unáší tzv.mrkev převodovky.Díky za nabídku konzultace,třeba někdy využiji.Děkuji

PříspěvekNapsal: 14. 08. 2017 17:39 
Nováček v diskuzi

Tak,ještě k řazení.Upravil jsem vystavování spojky,myslím,že vystavuje dost,když se sundá krycí plech a vyšlápnu spojku,tak lamelu prstem pootočím zlehka a myslím že má rezervu.Tak jsem z toho zatím jelen,proč při teplém motoru jednička jde přes zuby.Až na něco přijdu dám vědět. :(

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny