GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 11. 12. 2017 05:47

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: motor Gaz 21 stávkuje prevít
PříspěvekNapsal: 02. 10. 2017 19:53 
Nováček v diskuzi

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: česká
Dobrý den a jsem tu zas s dotazem.Mám tuto závadu na motoru Gaz 21.Motor jde nastartovat,na volnoběh celkem běží normál,snad na všechny válce-možná?Když přidávám plyn,je tam díra a motor se jakoby hádá a jde trhavě a nejde bych řekl do výkonu.Změřil jsem na motoru komprese a hodnoty jsou ok.Prošel jsem palivovou cestu,karburátor vyčištěn,hladina ok.I jsem zkusil jiný karburátor a stejný.Prošel jsem zapalování,nové svíčky atd a zjistil jsem toto.Při odpojování fajfek ze svíček reagují na chod motoru 1a2 válec a to výrazně a 4a3 na odpojení fajfek vůbec nereagují.Svíčky jiskru hází na všechny čtyři válce.Prohazoval jsem i svíčky a kabely z těch co reagují na ty co ne a pořád stejný,jako by 4 a 3 válec nešel.Nemáte někdo nápad,co je špatně.Dodávám,že jsem jen samouk.A moc moc díky za rady a porady.

Předmět příspěvku: Re: motor Gaz 21 stávkuje prevít
PříspěvekNapsal: 04. 10. 2017 17:47 
Nováček v diskuzi

Státní příslušnost: ČR
Vzhledem k tomu, že motor asi jde na dva válce, mohla to být banální závada v přehození kabelů na 3. a 4. válec (pořadí zapalování je 1,2,4,3 - umístění rozdělovače to umožňuje). Dále doporučuji zkontrolovat vzdálenost elektrod na svíčkách. Nové svíčky mívají 0,7 mm ale pro volhu je předepsáno 0,8 - 0,95 (dokonce v původním návodu je 0,9 - 1,05 mm). Pokud se podaří, aby motor šel na všechny válce, napište mi typ karburátoru a pošlu Vám návod k seřízení karburátoru.

PříspěvekNapsal: 04. 10. 2017 19:23 
Nováček v diskuzi

Dobrý den,moc děkuji za příspěvek,dnes se mě to podařilo opravit,bylo to v zapalování-dal jsem nové svíčky,které jsem přihnul na 0,9mm,dále jsem dal jiné kabely od rozdělovače,dal jsem jinej starší rozdělovač s novým palcem,víčkem a kondíkem.Seřídil jsem měrkou vše co šlo a zdá se,že motor běží v pohodě.Trochu mě mátlo,že na 3 a 4 válec to jiskru svíčkou normálně házelo.Jinak na motoru mám karburátor K 131A z Uazu a motor mám v gazu 69.Ještě bych poprosil ze zvědavosti,kolik méte nastaveno na rozdělovači kolektorem stupňů předstih na motoru volha 21.Doladit se to má od poslechu jsem vyčetl,já mám nyní 6 stupňů plus.Tankuji natural 95 s aditivem.Děkuji

PříspěvekNapsal: 08. 10. 2017 06:03 
Závislý diskutér...

Takže si na závadu vlastně nepřišel,když si vyměnil všechno najednou....... :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: 08. 10. 2017 19:17 
Nováček v diskuzi

No,asi tak :lol:

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny