GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 24. 11. 2017 16:39

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sháním UAZ 469
PříspěvekNapsal: 29. 08. 2017 23:06 
Nováček v diskuzi

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: ČR
Dobrý den, ahoj,
vedeme s manželkou tábornický oddíl a jezdíme na výpravy a na naše tábořiště do pohraniční, kde pravidelně ničíme naše vlastní osobní auto :(. Rádi bychom sehnali kompletní a funkční UAZ 469, který by projel terénem i s nákladem a bylo na něj spolehnutí. Žel nejsem žádný mechanik a tak bych potřeboval nějakého hotového pravděpodobně po celkové renovaci. Chtěl bych se vás ve fóru zeptat, co byste mi do začátku poradili, snad se neptám hloupě, určitě jste si už lecčím prošli s vašimi auty a máte zkušenosti. Na co si mám dát při výběru pozor? Měl bych hledat auto bez koroze a s dobrým motorem, raději dražší (znamená to cca 80 tis.?). Je lepší auto na normálních nebo veteránských značkách. Lze auto bez SPZ přihlásit na veteránské značky? Od jakého roku výroby může být UAZ 469 jako veterán? Máte zkušenosti s opravami, repasí v Kolíně (uazdily.cz)? Nejste někdo z Jižních Čech, jako my? Děkuju za reakce :).
http://www.52ph.royalrangers.cz

Předmět příspěvku: Re: Sháním UAZ 469
PříspěvekNapsal: 01. 09. 2017 16:08 
Opravdu ukecanej...

Ahoj,tyhle fóra mají svá nejlepší léta za sebou,takže těžko říct,jakých se zde dočkáš rad.
Nicméně, za mě si myslím,že UAZ na tyhle tábory není špatná volba,díly jsou pořád dostupné za rozumný peníz a pro ty děcka je to i dostatečně atraktivní a dobrodružný auto.Navíc se i dost v inzerci objevují přívěsy za tohle auto, kde můžeš naložit co se do auta nevešlo.
Nicméně situace na trhu-stačí sledovat dlouhodobě inzerci-již delší dobu není právě růžová,auta jsou přebraný,ti co maj nakoupíno do zásoby, nabízejí často za ceny (které ty uvádíš jako po renovaci) auta, která si o renovaci mohou nechat jen zdát.
Dnes už bohužel nestačí mít peníze a říct si:Tak a teď půjdu a koupím si nějaký to vyřazený auto původem z armády,vždyť jich tu bylo mraky a jsou ruský,tak o ně zas takový zájem není ,jako o ameriku a tak to bude bezproblémový něco koupit.
Doba pokročila a již to dávno není pravda a myslet si,že je v inzerci pravidelně nějaký ten UAZ po renovaci-občas se něco objeví,ale myslím si,že ty opravdu poctivě zrenovovaný,když už jsou na prodej,tak si je členové klubů prodávají mezi sebou,nebo dohazují dobrým známým, co po nich delší dobu pasou.
S koupí těžko radit:Hlavně bez koroze,motor v cajku,řízení bez vůlí a brzdy.Na obhlídku si vzít monterky,baterku,vlízt pod to a vidíš to hned- pokud to není obalený bahnem,nebo zamatlaný nějakým tlumexem,pak to projet a to nejlépe do nějakého táhlého kopce :),sledovat zda to neplave a nemusíš to honit volantem, aby to vůbec jelo rovně,no a hlavně brzdy,tam je to ale složitější,některý prasátka nemusí týct,ale můžou být už přirezlý pístky,takže auto je tak nějak permanentně přibržděný v podstatě brzdí a v podstatě nebrzdí,takže ideálně sundat kola,bubny a vidíš hned stav obložení,čistotu štítů,novost válečků,event.kouknout pod prachovky,ale kdo ti to dnes umožní,takovou prohlídku,jo není to sranda, něco slušnýho dnes koupit. :(
S těmi SPZ-já bych volil veteránský,pokud to bude na normálních,zaplatíš ještě navíc v tý ceně i ty značky,který jsou samozřejmě ceněný a vyhledávaný.Od letoška je přetestování už na dva roky a vychází to mnohem levněji než emise a STK.
Na veteránský můžeš přihlásit vše starší 3Olet,po testacích samozřejmě.
Z Jižních Čech jsem,ale UAZa jsem vloni prodal a jsem rád,není to zas až tak bezporuchové auto :) Jako opravdu držák s dobrým přístupem ke všemu a poměrně jednoduchými opravami bych doporučil ARO M 461,to je fakt nezmar,ale po renovaci jsem ho na rozdíl od UAZů tedy na prodej neviděl :)A sehnat dnes kus bez koroze -a pak si ho stejně musíš zrenovovat,to už je pro srdcaře- emkaře.
Tak snad jsem ti to moc neznechutil,ale jsou tu mnohem chytřejší a zběhlejší,jistě někdo ještě poradí,že pánové? :D

PříspěvekNapsal: 02. 09. 2017 22:40 
Nováček v diskuzi

Děkuju za Tvou reakci, pomohlo mi to a neodradilo :). Budu shánět a uvidím, jak to dopadne. Jo těším se, na každý rok máme v oddíle pro děti nějaké téma a od ledna to bude, právě armáda (chtěli bychom jim to přiblížit na příbězích z našeho regionu z období II. sv. války, operace "Glucinium", ...). Uaz sice není úplně dobový :), ale myslím, že jízda v něm se jim bude líbit.

PříspěvekNapsal: 17. 09. 2017 18:33 
Okomentuju vše :-)

Státní příslušnost: CZ
Ať koupíš uaz či něco podobného, stejně se budeš muset stát automechanikem. Ikdyž by jsi koupil auto ve špičkovém stavu, stejně tyhle auta potřebují údržbu. A dnes to málokterý autoservis bude chtít dělat, nehledě na to, že dnešní automechanici to ani neumí. A pak je nutné si uvědomit, že tato auta jsou úplně jiná, něž na co je člověk zvyklý.... doporučuji se s někým domluvit, aby ti ukázal co vlastně chceš.

PříspěvekNapsal: 14. 11. 2017 14:09 
Nováček v diskuzi

Tak už jsem sehnal :D . Risknul jsem to a jel jsem domů po vlastní ose 240km. Udělali jsme si s tátou takovej autovandr s přespáním pod širákem. Až na to, že nedobíjel alternátor baterku a tak nás po cestě dvakrát startovali dobří lidé přes kabely, tak dobrý :lol: . A taky se už tedy stávám tím automechanikem :D . Chtěl bych doplnit auto o "nezbytné" příslušenství, jako je sekera, pila, zbraň, seženu to normálně v armyshopu? Nemáte někdo svého UAZe takhle vyzdobeného a neposlali byste mi fotku? Svoji fotku přikládám a děkuju. Karel

Přílohy:
P1160508[1].JPG
P1160508[1].JPG [ 159.27 KiB | Zobrazeno 170 krát ]

PříspěvekNapsal: 14. 11. 2017 18:35 
Opravdu ukecanej...

Tak gratuluji,vypadá dobře- i když ta fotka je z půl kilometru :)a z UAZe je vidět tak třetina? :(
Vyšperkuj si ho dle libosti,ale není to Wyllis ani Mutt,takže sekera a lopata tam na boky jaksi nepatří,ale ve výbavě tam toho bylo dost,ale vše schovaný,někde bys tady dohledal topic, kde co přesně bylo,když budeš hledat,tak to určitě najdeš.

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny