GAZ KLUB ČR - DISKUZNÍ FÓRUM

Diskuze všech příznivců vozidel z východu
Právě je 21. 08. 2018 23:09

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rychlost...
PříspěvekNapsal: 05. 03. 2017 01:46 
Nováček v diskuzi

Člen OS GAZ KLUB ČR?: NE
Státní příslušnost: česká
Srdečně vás tu zdravím. Chtěl bych poradit, uvažuji o koupi buchanky jako auta na podnikání. Chci držák do kterého se můžu zamilovat a on mě neopustí, líbí se mi robustnost i 4x4 pohon. Jde mi však o to jestli nevymýšlím blbost když řeknu že nalítá ročně zhruba 40 tis a očekávám od ní že bude tahat vlek cca 2 tuny. Většina provozu bude po silnici. Mám políčíno na diesel z roku 2004. Jaké máte zkušenosti s takovým provozem. Díky za odpověď. :)

Předmět příspěvku: Re: Rychlost...
PříspěvekNapsal: 05. 03. 2017 11:51 
Opravdu ukecanej...

ani náhodou to bacil nezvládne a ten vlek 2t na to, zapomeň to ti nikdo neotypuje jen snad někdo dobře zkorumpovaný na uřadě

PříspěvekNapsal: 05. 03. 2017 16:16 
Závislý diskutér...

Státní příslušnost: ČR
Proč by to nikdo neměl otypovat? Píše že je to rok 2004, takže to na Véčkách asi nebude. A uaz má tuším 2,5t na závěsu.
Nicméně na 40 tis km za rok to asi nebude zrovna ideální. To auto je stavěný do těžkých podmínek a vydrží strašný věci, ale o vecech typu komfort si nech jen zdát. To auto je pro cestování nepohodlný, malý rejd, trošku plavnější, spotřeba ani s dieselem nebude pod 10l.
Já buchanku mám opravdu rád, ale na tolik km bych si jí určitě nepořídil.

PříspěvekNapsal: 05. 03. 2017 23:52 
profesor

Tignum:
Promiň, ale tento nápad není z kategorie těch rozumných a správných ... :twisted:

Na buchánce 40k km ročně, tahat za ní 2t přívěs a ještě k tomu s tím v dnešní době "podnikat"? :roll:

Za tímto účelem si kup nejlépe nějakou slušně olítanou L200, navaru, pajero, santanu, LR či původní (ještě rámové) sorento - všechny mají závěs na bržděné 2 až 2,5 tuny kdy přitom najezdí zpravidla statisíce km a přitom nežerou i trávu kolem cesty ...

PříspěvekNapsal: 06. 03. 2017 19:28 
Opravdu ukecanej...

hele naložený 9 lidma a bagáží tj cca 1t max....do menšího kopce max 50-60km/h, víc motor nedal. Po rovině o pak už svištělo i 80tkou ale spotřeba kolem 16-18l na K129 karbec. na K131 se je možný dostat na 14l ale nesmíš jet víc jak 70tkou a mít fakt lehkou nohu :).... s 2t no kámo nevím nevím :) ... jednou jsem odvážel cca 1,2t briket a měla toho plný kecky, myslim motor ... péra a rám vydrží strašně moc ... :D

/Slavnosti sněženek/

Web věnovaný mým strojům...syberia.webnode.cz
Web věnovaný našemu domečku na stromě www.domus-litomysl.cz
Moje ADRENALIN ZONE :D

PříspěvekNapsal: 06. 03. 2017 22:43 
Nováček v diskuzi

Děkuji vám všem za hodnotné informace a odpovědi. "podnikat" chtěl jsem tím nejlépe přiblížit frekvenci používání autíčka. Podnikám ve stavebnictví, resp. tesařina. Stavby jsou kolikrát špatně dostupné, navíc většinou v horských oblastech. Potřebuji vozit hlavně nářadí a občas tahám i materiál, to by byl ten vlek o kterém mluvím. Co se ale těžkého terénu týče byla by u mě Buchanka spíš jen takový pozér. Nemám v plánu s ní dračit někde v lese. Motor o kterém mluvím je detroit diesel cento VM12C. Jediná informace co se ke mě dostala je že tenhle motor je poměrně dost silný na Buchanku a při nešetrném zacházení odchází spojka. Setkal jste se s tím někdo, je to 2,5l turbodiesel. V podstatě VMko je motor z Dodge. Zajímalo by mě jestli se dá nějak datovat kdy se do Buchanek montovaly pětikvalty. Protože jsem vysledoval že starší typy byly čtyřkvalty. S tím silným motorem a pětirychlostní převodovkou bych si právě sliboval alespoň 100km/h rychlost. Že to nebude jako ty dnešní sráče co se pohodlí týče naprosto chápu. Spíš mi jde o to aby takové používání Buchanku systematicky neničilo, co na to diferáky atd. Jednoduchému autu co má duši odpustím nějaký ten komfort, to zase jo. :D

PříspěvekNapsal: 06. 03. 2017 23:39 
Okomentuju vše :-)

Státní příslušnost: CZ
Motor a pětikvalt není vše. Podvozek a brzdy. To auto není stavěný na trvalou rychlost 100km/h, brzdy možná překopaly, ale šasi, nápravy, zavěšení, řízení - ve 100 opustíš někde trať...

Na práci do terénu jsme volili pickup doublecabin (konkrétně Mitsubishi L200, motor 4d56). V kabině čisto, náklad nebo nářadí na korbě, vlek utáhne 2,5t. Jezdil jsem s tím za den 800km a v pohodě, pohodlné.. Jezdíme stavby, les, lomy. Takže pracovní offroad raději hledej mezi hiluxem, navarou, L200, rangerem, amarokem, atd. Buuchanky se používají na povrchových dolech (mostecko) ale na silnic se s tím moc nejezdí. Jako veterán, auto pro radost nebo expedička dobrý, ale na práci bych to nechtěl.

PříspěvekNapsal: 07. 03. 2017 11:08 
Závislý diskutér...

Už jsi to někdy řídil? Zkus kontaktovat někoho z prodejců třeba madeinrussia.com a domluv si jízdu. Ty nový buchánky jsou řešený na podvozku jinak. Ale klasickou starou, sice překopanou na VM, nevím nevím, pro ten motor to není stavěný. Když dáš silný motor, trpí spojka a převodovka, když dáš jinou převodovku, trpí diferáky a poloosy. To auto je stavěné na ten 70k motor. Ikdyž to soudruzi samozřejmě trochu naddimenzovali, tak to není dělané na vysoký kroutící moment dieselu.

PříspěvekNapsal: 07. 03. 2017 23:54 
Závislý diskutér...

ŠMíra píše:
hele naložený 9 lidma a bagáží tj cca 1t max....do menšího kopce max 50-60km/h, víc motor nedal. Po rovině o pak už svištělo i 80tkou ale spotřeba kolem 16-18l na K129 karbec. na K131 se je možný dostat na 14l ale nesmíš jet víc jak 70tkou a mít fakt lehkou nohu :).... s 2t no kámo nevím nevím :) ... jednou jsem odvážel cca 1,2t briket a měla toho plný kecky, myslim motor ... péra a rám vydrží strašně moc ... :D

Píše o dieslovym motoru. :idea: H.

PříspěvekNapsal: 21. 03. 2017 00:55 
Nováček v diskuzi

Právě že jsem to ještě neřídil, proto se tady ptám na vaše názory. Když píšeš o nových Buchankách že jsou řešené jinak. Ptal jsem se na auto z roku 2004 cca. To mám teda považovat za nové nebo staré? :D Néé jdu do ní zkrátka, tacháč do 160, myslím si že to už bude pětikvalt. Držte mi palce klucí ať to klapne a můžu plnohodnotně patřit do party. :wink:

PříspěvekNapsal: 03. 04. 2017 23:54 
Nováček v diskuzi

Ja bych tak negativni nebyl.Mam buchanky uz 3 roky tady na Islande.Koupil jsem ji s dieslem.Je to sice rok 78 a motor je perkins bez turba 2,5.Ale kazdy den dojizdim 60 km do prace se buchankou a kdo vi neco o zime na Islande tak zima tu byva tvrda.No konfort je nic moc ale jak jsem rekl moje buchanka je 40 let stara.Mam tam origo prevodovku a redukcni a jedine co jsem na aute delal byla spojka a tlumice a buchanka stale vypada jako nova.Ohledne toho konfortu si myslim ze 2004 je na tom mnohem lepe,vzdyt ma posilovac abs a vselijake moderni vychytavky.A pro trubodiesel vlek a 100 km/h?To problem nebude.Vetsinou zde ukrutne fouka 20-30m/s docela bezne a bez problemu to uridim i v 90.Moje buchanka s tim starickym dieslem to po rovine vytahne na 120 a pokud je v otackach tak to kopcu litam 90...klidne ukazu video :) a spotrebu mam max 11 litru a to ji davam zabrat...Momentalne pracuji na projektu buchanka V8,mam jeste jednu ale to uz je jine story..Kazdopadne doporucuji nejdrive cyzkouset treba tyden pokud mas moznost..Ne kazdymu sedne...Me absolutne vyhovuje hlavne kvuli jednoduchosti zadny servis nepotrebuji.V zime to vyjede dost a velmi prakticka temer na vse...preji jen to nejlepsi

PříspěvekNapsal: 03. 04. 2017 23:59 
Nováček v diskuzi

Nejsem si jisty ale myslim ze 2004 buchanka ma i silnejsi napravy.Cetl jsem o tom neco nekse ale uz si nepamatuji..

PříspěvekNapsal: 10. 04. 2017 22:44 
Závislý diskutér...

Ty vědomosti o Uazech s Islandu mě vždycky moc pobavěj. Teď například ABS a ostatní moderní vychytávky v Buchance 2004 :D . H.

PříspěvekNapsal: 20. 07. 2017 07:31 
Nováček v diskuzi

Noo koukám že vědomosti a informace se tu docela různí. V každém případě je fakt že Buchanky dovážené v posledních letech mají Timken nápravy, euro 6 motor ZMZ atd. Ale já vám můžu se slávou oznámit že už plnohodnotně patřím do party. Mám starší kousek po zvážení všech rad a rizik. A řeším problém, nejde mi 2x4 bez redukce. Když zařadím redukci jde hezky řadit 4x4 i 2x4. V momentě kdy mám rychlé rychlosti jde jen 4x4. Věděl byste někdo něco?:)

PříspěvekNapsal: 30. 04. 2018 09:44 
Nováček v diskuzi

Manyjak:
Nezlob se na mě ale Iceland neřek zatím nic co by byla blbost, má naprostou pravdu.:)

PříspěvekNapsal: 03. 05. 2018 21:00 
Závislý diskutér...

Tignum píše:
Manyjak:
Nezlob se na mě ale Iceland neřek zatím nic co by byla blbost, má naprostou pravdu.:)

Hele vzhledem k tomu že to servisuju i se motám okolo prodeje, tak třeba ABS/ a jiné vychytávky/ v roce 2004 rozhodně nebylo. :roll:

PříspěvekNapsal: 04. 05. 2018 09:28 
Nováček v diskuzi

No to je super kápnout na odborníka. :D Zrovna ve vlákně řazení zpátečky řeším poblém s řazením a co jsem třebas vůbec zatím nezjistil, co mám v autě za převodovku a jestli tam například můžou už být synchrony které třeby šly pápá. Protože mám motor 2,8 VM tubodiesel, a například zpátečkové čidlo na převodovce je stejné jako u Gazelly... :roll:

PříspěvekNapsal: 05. 05. 2018 21:50 
Závislý diskutér...

No jestli máš origo Vmku, tak to bude poměrně oříšek. Těhle aut se udělalo poměrně málo a při zástavbách se tam cpalo kde co. Mi dyštak pošli nějakou fotku převodovky. H.

PříspěvekNapsal: 06. 05. 2018 01:45 
Nováček v diskuzi

Jojo vyčmuchám nějakou, kdyžtak zítra vyfotím. Zkouším se spojit s Martinem Veselým, protože to vypadá že má ve svém UAZu stejnou sestavu jako já.:) Auto půjde stejně nad kanál a převodovka asi znovu ven, ale alespoň když budu vědět jaké díly mám shánět a kde, tak mi to moc usnadníš.:D Děkuji ti.:)

PříspěvekNapsal: 06. 05. 2018 05:49 
Nováček v diskuzi

Státní příslušnost: čr
Já jsem měl buchnaku 2016 2.7 MPI v LPG,jede se s tím dobře i po dálnici 130km/h a spotřeba do 16l plynu.když jsem za to dal moskviča na podvalu motor to zvládal celkem dobře ale byla to po okreskách houpačka jako prase ale nic co by se nedalo zvládnout.Pokud bych chtěl buchanku na podnikání šel bych do nové a ne do 15 let staré ve které může co chvila cokoliv zakukat.

PříspěvekNapsal: 06. 05. 2018 10:43 
Nováček v diskuzi

Joo v pohodě Mapudy, tahle otázka je už vyřešena.:)

PříspěvekNapsal: 09. 05. 2018 23:08 
Závislý diskutér...

Tignum píše:
Jojo vyčmuchám nějakou, kdyžtak zítra vyfotím. Zkouším se spojit s Martinem Veselým, protože to vypadá že má ve svém UAZu stejnou sestavu jako já.:) Auto půjde stejně nad kanál a převodovka asi znovu ven, ale alespoň když budu vědět jaké díly mám shánět a kde, tak mi to moc usnadníš.:D Děkuji ti.:)

Taky mám jedoho Uaze s tímhle agregátem v dosahu. On to takhle dělal pro armádu Vodička. H.

PříspěvekNapsal: 28. 05. 2018 20:16 
Nováček v diskuzi

Tak dneska byla na dílně sundaná převodovka a spojka je venku. Výsledek je špatnej, sháním celou novou spojku, včetně přítlačáku a vidličky, nejlépe sehnat i setrvák na to mé VMko 1,8 turbodiesel. Můžete mi prosím poradit pohotového dodavatele dílů? :roll:

PříspěvekNapsal: 28. 05. 2018 22:41 
Závislý diskutér...

Zdar, asi myslíš 2,8 TD. Je potřeba opsat číslo z přítlačáku a z lamely. Kde kdo tam cpal kde co, vzhledem k tomu, že těhle variant moc neudělalo. H.

PříspěvekNapsal: 05. 06. 2018 03:12 
Nováček v diskuzi

Jojo to jsem se upsal, ano je to 2,8. Akutně sháním klasickou UAZáckou lamelu spojky 240mm, na silnější hřídel. Netušíte někdo kdo má tyto díly skladem? I internetové obchody, které slibují že je mají skladem se později vymlouvají že z ukrajiny, za týden atd... Potřebuji ji hned. Auto blokuje dílnu.:)

Všechny časy jsou v UTC + 2 hodiny