O klubu

Stránky které si právě prohlížíte, stejně jako klub který by sdružoval majitele a příznivce vozů GAZ, nevznikly "přes noc". Proto než bude řeč o klubu jeho cílech a náplni činnosti, rád bych pohovořil o jejich historii (a vlastně i o historii klubu, protože ty jsou velice úzce spjaté) V roce 1999 jsem při prohlížení internetu narazil na stránky o firmě GAZ (nacházejí se na serveru orox.cz,a jistě je všichni znáte). Údaje uvedené na těchto stránkách u některých typů vozů GAZ absolutně neodpovídaly skutečnosti. (jelikož jsen se v té době nacházel na území RF měl jsem tyto údaje z první ruky). I když jsem na tuto skutečnost webmastera stránek několikrát upozorňoval, k opravě nedošlo. Možná kdyby tenkrát ten webmaster svou chybu napravil neměli by jste právě co číst a já mohl po nocích spát... :)

Nicméně právě od této chvíle začíná historie těchto stránek a posléze i GAZ KLUBU ČR. Určitě někteří z Vás vědí že existovalo několik verzí těchto stránek než získaly svojí současnou podobu (například jedna z prvních verzí je ještě stále na serveru mujweb.cz)

Dalším milníkem v historii těchto stránek a klubu je listopad 2000 kdy jsme se poprvé volně nadechli na svém vlastním placeném diskovém prostoru domény gaz.cz a jeden ze spoluzakladatelů GKČR - Honza Cihlář - přišel se smělou myšlenkou : " ... což takhle založit nějakej klub majitelů, třeba elektronickej ale hlavně nějakej!" (doslovná citace pozn. autora). Během prvního měsíce měl "klub" (tehdy jeho pouhá slabá elektronická podoba) již 8 členů.

Právě osmý člen klubu - ing. Tomáš Janda (současný předseda klubu) - má hlavní zásluhu na založení klubu. Díky jeho neůnavné práci a běhání po úřadech vzniklo 27.7.2001 občanské sdružení s názvem GAZ KLUB Česká republika.

Společnými silami všech tří spoluzakladatelů se povedlo, hned v dalším měsíci - tedy srpnu 2001, uskutečnit první sraz GAZ KLUBU ČR (viz. Akce GKČR) a navázat spolupráci s oficiálním dealerem firmy GAZ a.s. v ČR.

Základní myšlenkou a cílem GKČR je

  • sdružování majitelů a příznivců vozů značky GAZ
  • pořádání výstav vozidel a setkání majitelů
  • pomoc majitelům při údržbě a uchování těchto vozů pro budoucí generace (k tomu by měl přispět i obsah těchto stránek .pozn. autora)
  • propagace značky GAZ v ČR (resp. zlepšení image a oprostění se od "komunistické minulosti" této značky v ČR)

Kontaktní formulář

Připojte se do naší Facebookové skupiny a buďte ve spojení s ostatními fanoušky Gaz klubu

facebook group